SİYASET
Giriş Tarihi : 06-07-2021 09:43   Güncelleme : 06-07-2021 09:43

Başkan Karaca’ya tepkiler devam ediyor

Fethiye ve çevresinde tamamlanmayan çalışmalar, tepki çekmeye devam ediyor. Vatandaşlar sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla hem yaşanan bu durum hem de Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya tepkilerini dile getirdiler.

Başkan Karaca’ya tepkiler devam ediyor

Fethiye ve çevresinde tamamlanmayan çalışmalar, tepki çekmeye devam ediyor. Vatandaşlar sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla hem yaşanan bu durum hem de Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya tepkilerini dile getirdiler.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca geçtiğimiz Cumartesi günü Fethiye Otelciler Birliği’nin olağan genel kuruluna katıldı. Burada yaptığı konuşmada ilçenin sorunları ve devam eden yatırımlar hakkında bilgiler aktaran Başkan Karaca, gelen tüm tepkileri de göğüslemeye hazır olduğunu dile getirmişti.

Turizm sezonu başlamış olmasına rağmen, Fethiye’nin birçok bölgesinde altyapı ve üstyapı çalışmaları hala devam ediyor. Bazı vatandaşlar sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla, duruma tepkilerini belirtiyorlar. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca kongrede yaptığı konuşmada; ilçe genelinde devam eden çalışmalar ve hayata geçirilecek projelere değinmişti. Sosyal medyadaki paylaşımlarda bazı vatandaşlar Başkan Karaca’nın yaptığı icraatları olumlu bulurken, bazı vatandaşlar da tamamlanmayan yollar ve diğer çalışmalar ile ilgili olumsuz görüşlerini aktardılar.

Özellikle turizm sezonunda bu çalışmaların tamamlanmaması nedeniyle bölgedeki, turizmcilerin ve esnafların büyük sıkıntı çektiği ifade edildi. Dünyanın önemli turizm merkezleri arasında yer alan Fethiye’nin, bu sezon hem pandemi hem de tamamlanmayan çalışmalar nedeniyle adından söz ettirdiği vurgulandı. Bazı yorumlarda Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın hem makamına hem de halkına saygısı olmadığı kaydedildi. İş teslimi yapılan firma veya firmaların yeterlilik belgesi ve çalışmanın tamamlanma süresi konusunda da düşüncelerini belirten vatandaşlar, sorunların bir an önce çözülmesini talep ettiler.

Yapımı süren çalışmaların tamamlanacağı tarih konusunda, net bir süre verilmemesi tepkilere neden olan diğer bir husus... Suların akmadığı, yolların bozuk olduğu, Çalış Plajı’nın kötü bir durumda olduğunu söyleyen vatandaşlar, yüzlerce esnafın mağdur durumda olduğunun altını çizdiler. Taşyaka çevresinde kaldırımlarda elektrik panosu olduğu, kanalizasyon kapaklarının olması gerektiğinden yüksekliği, bazı yerlerde kaldırımın genişleyip yolun daraldığı konusunda paylaşımda bulunan vatandaşlar; bir yerde çalışmanın tamamlanmadan başka bir yerin kazıldığını bildirdiler.