GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-09-2021 17:35   Güncelleme : 01-09-2021 17:35

Başkan Karaca, “Medet umanlar siyasi çöplüğe gidecek”

​​​​​​​Fethiye Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığında yapıldı. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, son günlerde yaşanan olay hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başkan Karaca; “Yargı kararının ardından açıklama yapacağım. Bu olaydan medet umanların hepsi siyasi çöplüğe gidecek” dedi.

Başkan Karaca, “Medet umanlar siyasi çöplüğe gidecek”

Fethiye Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığında yapıldı. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, son günlerde yaşanan olay hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başkan Karaca; “Yargı kararının ardından açıklama yapacağım. Bu olaydan medet umanların hepsi siyasi çöplüğe gidecek” dedi.

Eylül ayı meclis toplantısında ilk olarak Ağustos ayı toplantısının karar özetleri okundu. Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün, Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’nın ilçemizde İngilizce Kütüphane oluşturarak; öğrencilerin yabancı dil eğitimini geliştirmek için ortak proje yürütülmesinde Belediye Başkanı Alim Karaca’ya yetki verilmesi talebi oybirliği ile kabul edildi. Fethiye Belediyesi adına hayırsever işadamı Sadettin Saran tarafından Ortaöğretim Kampüs Alanı’nda yapılacak ve Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek kapalı spor salonu binasının yapımına ait taraflar arasında protokol düzenlemek amacıyla Belediye Meclisi tarafından; Başkan Karaca’ya oybirliği ile yetki verildi.

Bunun yanında Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 03.08.2021 tarihli dilekçesi ile Belediye Encümen Üyeliğinden ayrıldığını bildiren Taner Boz’un yerine seçim yapıldı. Cumhur İttifakı’nın desteği ile 28 oy alan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Muharrem Akalın, 28 oyla Belediye Encümen Üyeliğine seçildi.

Son günlerdeki olayla ilgili değerlendirmede bulunan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Ben bu tür durumlara alışkınım. Konuyla ilgili kararı yargı verecek. O zaman ben gerekli açıklamayı yapacağım. Montajı da kriminale gönderdik. Buradan gelen sonucu da sizlerle paylaşacağım. Adamların dolandırmadığı yer yok. Bunları belgeleriyle anlatacağım. Kulübü nasıl dolandırdıklarını da ifade edeceğim. Bunlardan medet umanlar da siyasi çöplüğe gidecek. Bunu kimin yaptırdığını ve zarfla para gönderdiğini de biliyoruz” şeklinde ifadeler kullandı.