FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 16-05-2022 15:04   Güncelleme : 16-05-2022 15:07

Başkan Adayı Eroğlu projelerini tanıttı

Geçtiğimiz aylarda Fethiye Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Yüksek Mimar Salih Eroğlu “Akıllı Projeler” adını verdiği, Fethiye’nin marka değerini arttıracak 45 projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Başkan Adayı Eroğlu projelerini tanıttı

 

Geçtiğimiz aylarda Fethiye Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Yüksek Mimar Salih Eroğlu “Akıllı Projeler” adını verdiği, Fethiye’nin marka değerini arttıracak 45 projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

 

Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleşen aday ve proje tanıtım programı büyük ilgi gördü. Etkinliğe katılanlar ilk olarak anket formu doldurdular. Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu, parolalarının Akıllı Fethiye olduğunu hatırlatarak; butik ve konsept şehir vurgusu yaptı. Başkan Adayı Eroğlu, “Fethiye demek memleket demek. Sevdamız Fethiye. Mesleğimi bile Fethiye için seçtim. Amerika’dan Fethiye’ye dönüş yaptım. 4 haftadır insanlarla görüşüyorum. Fethiye’nin sorunlarını çözmek istiyorum. Bu nedenle 45 akıllı proje hazırladım. Yaklaşık bin 200 kişi ile görüştüm. Sorunlar ile ilgili bilgiler aldım” ifadelerini kullandı.

 

2024’te yapılacak yerel seçimlerde Fethiye’yi daha iyi yönetmek, Fethiye’ye akıllı projeler kazandırmak için dönüş yaptığının altını çizen Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu, ilk ciddi adaylık çalışmasını 45 akıllı projesini tanıtarak gerçekleştirdi. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu’nda yapılan proje tanıtım toplantısına katılanlar Eroğlu’nu soru yağmuruna tuttular. Etkinliğe gençlerin yanı sıra emekliler, esnaf ve işçiler ile turizmciler katıldı.

 

Başkan Adayı Eroğlu, 45 akıllı projesini tanıtırken; ekip çalışması, güneş enerji, modern kanallar, su dansı gösterisi, halka açık tarlalar, hayvancılık, agrivoltaik sistem seralar, hobi bahçeleri, modern tersane, Paspatur ve tarihi doku, yeni imar planı, çöplerden elektrik üretimi, solar panel tarlaları, park et devam et, akıllı şehir aydınlatmaları, açık alan sanat galerileri, gece pazarı, geriatrik yaşlı tatil köyü, Kelebekler Vadisi cam seraları, robotlar hayatımızda, agro (tarım) turizmi, gündüz bakımevi çocuk kulübü, belediye gençlik merkezi, su sporları, kürek kamp alanı, karavan ve çadır kamp alanı, piknik mesire alanı, alternatif spor tesisleri, Fethiye festivali, kapalı olimpik yüzme havuzu, turizm ve deniz zabıtası, koy temizlik teknesi, deniz yüzeyi temizlik teknesi, kargı bitkisinden biodizel, sağlık turizmi yatırımları, yarımada yolunun iyileştirmesi, engelli dostu kaldırımlar, trafik ışıkları ve kavşaklar, Ölüdeniz ve Hisarönü çarşı, Aşıklar Tepesi, kongre, fuar ve nikah salonu, Fethiye Kart, işletmelere bayrak standartları, salça ve mantar fabrikaları, yabancılar meclisi ile havacılık faaliyetleri hakkında görsellerle geniş açıklamalarda bulunup, kaynakları da nasıl sağlayacağını bir bir anlattı.

 

Başkan adayı Eroğlu konuşması sırasında sık sık eski Başkan Behçet Saatcı ve mevcut Başkan Alim Karaca’nın yaptığı çalışmaları hatırlatıp, teşekkür edip, “Biz daha iyisini yapacağız. Fethiye’ye akıllı projeler kazandıracağız. Gerektiğinde hükümet, gerektiğinde Muğla Büyükşehir Belediyesi ile iyi ilişkiler içinde olup, sevdamız Fethiye’ye, Fethiye sevdalıları ile butik ve konsept Fethiye şehri oluşturacağız” diye konuştu.