TV Program
Giriş Tarihi : 21-08-2021 17:48   Güncelleme : 21-08-2021 17:48

Başantrenör Kaygusuz, “Takım olarak playoffu hedefliyoruz”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, Fatih Dereli’nin hazırlayıp sunduğu Spor Ajandası programının bu haftaki konuğu Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Ligi’nde mücadele eden Fethiye Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Başantrenörü Alper Kemal Kaygusuz oldu.

Başantrenör Kaygusuz, “Takım olarak playoffu hedefliyoruz”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, Fatih Dereli’nin hazırlayıp sunduğu Spor Ajandası programının bu haftaki konuğu Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Ligi’nde mücadele eden Fethiye Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Başantrenörü Alper Kemal Kaygusuz oldu.

Fethiye Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü’nde göreve geliş süreci hakkında bilgiler aktaran Başantrenör Alper Kemal Kaygusuz, “Başkanımız İbrahim Erdem’in girişimleri ile çok kısa bir sürede Fethiye Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü’nün başına geçtim. Yardımcı antrenörüm Cem Avcı ile birlikte göreve gelir gelmez transferlere başladık. Başkanımız aşırı derecede özverili. Rota Koleji’nde şampiyonluk yaşayan 5 oyuncu ile anlaşma sağladık. Smaçörler Selin Çimen ve Şafak Karvan, orta oyuncu Buse Gül, libero Ceren Özmergen, pasör Meltem Coşkun aramıza katıldı. Daha sonra Büyükçekmece Belediyespor’dan pasör İpek Karayel’i transfer ettik. Bunun yanında Sivrihisar Belediyespor’dan orta oyuncu Dilara Aydın ile anlaşma sağladık. Galatasaray altyapılı bir oyuncu. Işıkkent Koleji’nden eski oyuncum, son olarak Merkezefendi Belediyespor’dan smaçör Buse Karadan ile sözleşme imzaladık. İlk defa burada açıklıyoruz, Karşıyaka’dan pasör çaprazı Buse Doğan’ı da renklerimize bağladık. Geçen yıl şampiyon olan kadrodan kaptanımız Neslihan Çengeltepe, Fethiyeli olan Gülem Altay, orta oyuncu Tuğba Kınalı ile sözleşme yenilendi. Eylül başında yabancı oyuncumuz Jane Mae Horton ilçemize gelecek. 8 Ekim gibi de sezon açılacak. Genç bir takım oluşturduk. Yabancı oyuncumuz haricinde diğer oyuncuların yaşları çok yakın” dedi.

ÇOK İYİ BİR İVME YAKALADIK

Takım olarak çok iyi bir ivme yakaladıklarını kaydeden Başantrenör Kaygusuz, “3 Ağustos tarihinde antrenmanlara başladık. İlk süreçte topla değil de kondisyon, çabukluk ve denge çalışmalarına ağırlık verdik. Artık yavaş yavaş top antrenmanlarına geçeceğiz. Eylül ayında hazırlık maçları planlıyoruz. Takım olarak kolej havası yakaladık. Çok iyi bir ivmemiz var. Çok uyumlu bir ortam ve çok güzel arkadaşlıkları var. Antrenör olarak takım halinde oynamayı seviyorum. Benim için önemli olan takım oyunu. Sahaya çıkan herkes elinden gelenin en iyisini yapacak. Eğer bunu sağlarsak başarılı olacağımıza inanıyorum. Güzel ve seyir keyfi güzel bir voleybol oynayacağız. Bahçeşehir Koleji’nin ismine yakışır şekilde sahada mücadelemizi vereceğiz. Fenerbahçe, Beşiktaş, Karşıyaka, Göztepe camia takımları. Taraftar kitleleri çok yüksek. Takımıma sonuna kadar güveniyorum. Halkımız bize destek verir ve voleybolu severse playoffa kalırız” ifadelerini kullandı.

KAZANMAK İÇİN OYNAYACAĞIZ

Açıklamalarını sürdüren Kaygusuz, “Ligde bulunduğumuz grup iyi bir seviyede. Çok iyi takımlar var. Beşiktaş A takım ile oynarken, Fenerbahçe pilot takım olduğu için altyapı ile oynayacak. Çanakkale ve Sakarya ekipleri isimleri bilinen takımlar. Bizim amacımız genç bir takım ile playoffu zorlamak. Kazanmasını bilen ve kazanmak için oynayan bir takım sahada olacak. Spor bir bölgenin kalkınmasına ve aktivitesine katkı sağlıyor. Futbol, basketbol ve voleybol ile halkımız iyi bir kış dönemi geçirecektir. Salgının gidişatına göre bunu göreceğiz. Şu anda salonlar yüzde 50 kapasite ile taraftar alabilecek. Vatandaşlarımız aşısını olup, kurallara uyarlarsa bir sorun olmayacağını düşünüyorum. İlk hedefimiz playoffa kalmak. Bunun ardında da final etabında yer almayı hedefliyoruz. Ligimiz A ve B grubu olmak üzere iki gruptan oluşuyor. B grubunda biraz daha fazla yatırım yapan takımlar var” şeklinde konuştu.

OLİMPİYATLARDA DAHA BAŞARILI OLABİLİRDİK

Fethiye Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Başantrenörü Alper Kemal Kaygusuz, “Ülkemizde kadın voleybolu, erkek ligine göre bir adım önde. Bildiğiniz gibi erkeklerde öncelik futbol. Olmazsa diğer branşları tercih ediyorlar. Kızlarda öncelikle voleybol seçildiği için bu konuda şanslıyız. Birinci kadınların voleybol sporuna yönlendirilmesi, ikincisi de altyapılarda başlayan transferler. Bunun yanında ciddi bir araştırma ile voleybolda başarı sağlandı. Olimpiyatlara mücadele eden Türkiye kadın voleybol takımımız daha başarılı olabilirdi. Aldığımız beşincilikten söz ediyoruz ama Güney Kore’yi yenemeyecek bir takım değildik. Geçen yılın olimpiyat şampiyonu Çin’i mağlup ettik. Çok da iyi bir hazırlık süreci yaşadık. Türk oyuncularımız kendi liglerinde, hep yabancı oyuncuların arkasında kaldığı için bir yerde zorlanıyorlar. Olimpiyatlarda da bunu yaşadık. Bu yüzden zor toparlanıyoruz. Hazırlık ligi süreci olmasaydı belki bu başarıyı da zor bulacaktık. Biraz daha Türk oyunculara destek vermemiz gerekiyor” dedi.