FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 18-05-2022 16:38

Balcı, “19 Mayıs 1919 karanlık dönemin aydınlık günüdür”

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.  

Balcı, “19 Mayıs 1919 karanlık dönemin aydınlık günüdür”

 

 

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.  

 

Kaymakam Balcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“19 Mayıs 1919, Milli Mücadele için ilk adımın atıldığı, kurtuluş meşalesinin yakıldığı, karanlık dönemin aydınlık günüdür.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun'da başlattığı özgürlük hareketi, şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri ve milletimizin yeniden varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan ve tarih boyunca hep yükseklerde tuttuğumuz özgürlük sevdamızın bir yansımasıdır.

 

Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gelişerek yükselmesinin ancak Türk gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğini düşünen Atatürk, Cumhuriyetimizin ve inkılapların muhafazası ve savunulması görevini, birçok sözünde vurguladığı gibi her zaman inandığı ve en çok güvendiği Türk gençliğine vermiştir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençlerimizin en başta görev ve sorumluluğudur. Dünyamız hızla değişirken ülkemiz hızla büyüyor ve kalkınıyorken, gençlerimizi geleceğe çok daha iyi hazırlamak, onlara en iyi imkanları sunmak bizim en öncelikli görevlerimizdendir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı’mızın bütün Kahramanlarını, vatanımız uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”