FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 17-06-2022 17:24

Bakü'de ilk temaslar başladı

Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği Başkanı aynı zamanda Serap Ülkü Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serap Ülkü Özdemir, 16-19 Haziran tarihleri arasında Azerbaycan’da gerçekleşecek medya forumuna katılmak üzere Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’ye gitti.

Bakü'de ilk temaslar başladı

 

 

Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği Başkanı aynı zamanda Serap Ülkü Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serap Ülkü Özdemir, 16-19 Haziran tarihleri arasında Azerbaycan’da gerçekleşecek medya forumuna katılmak üzere Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’ye gitti.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Anadolu Yayıncılar Derneği, Yeniçağ Medya Grup ve ATEV işbirliğinde Azerbayacan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Anadolu’dan Karabağ’a Türkiye Azerbaycan Medya Forumu’na davet edilen, Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği Başkanı aynı zamanda Serap Ülkü Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serap Ülkü Özdemir, Bakü’ye ulaştı.

 

Türkiye’den yaklaşık 25 gazetecinin yer aldığı ve Muğla bölgesinden Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği Başkanı aynı zamanda Serap Ülkü Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serap Ülkü Özdemir’in yer aldığı heyet ilk olarak Medya Geliştirme Ajansı Genel Müdürü Ahmet İsmayılov’u ziyaret etti. Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) Başkanı Sinan Burhan, burada yaptığı açıklamada, Türk medyasının Karabağ Zaferi’ne verdiği desteği anımsatarak hediye takdiminde bulundu.

 

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan önderliğindeki heyet daha sonra Azerbaycan Cumhuriyeti Sivil Toplum Kuruluşlarına (STK) Devlet Destek Ajansı İcra Direktörü Aygün Aliyeva’yı ziyaret etti. Burada heyetler arası görüşmeler gerçekleştirilirken Karabağ Zaferi’nde medyanın üstlendiği role ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu. Türk ve Azerbaycanlı gazeteciler görüş alışverişi yaptı.

 

Dernek Başkanı Sinan Burhan, Türkiye-Azerbaycan dostluğunun çok eskilere dayandığını belirterek Türk halkının Azerbaycan’a olan sevgisini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev arasındaki samimiyetin iki ülke arasındaki bağları daha da güçlendirdiğini ifade eden Sinan Burhan, Azerbaycan heyetine teşekkürlerini iletti. 

 

Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği Başkanı aynı zamanda Serap Ülkü Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serap Ülkü Özdemir, Azerbaycan’dan ilk izlenimlerini aktardı ve 3 gün sürecek forumun çok güzel başladığını bildirdi. Kendilerinin çok sıcak ve samimi bir ortamda ağırlandıklarını anlatan Dernek Başkanı Özdemir, “Türkiye’den yaklaşık 25 kişilik bir gazeteci grubu ile Bakü’deyiz. İlk ziyaretlerimizde Azerbaycan heyeti ile karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunduk. Azerbaycan heyeti tarafından çok samimi ve sıcak kanlı bir ortamda ağırlanıyoruz. Karabağ Zaferi’nde medyanın rolünü konuşuyoruz. Sürekli iki devlet tek millet vurgusu yapılıyor. İnşallah verimli bir forum gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.