FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 22-02-2021 10:35   Güncelleme : 22-02-2021 10:35

AKUT Fethiye ekibi olası deprem eğitimi.

AKUT Fethiye ekibi olası deprem eğitimi.

AKUT Fethiye ekibi olası deprem eğitimi.

AKUT Fethiye ekibi olası deprem, doğal afet ve kazalara müdahalede verimliliğini arttırmak için ip teknikleri eğitimlerinin yanısıra bir eğitimini daha tamamlamıştır. Kurtarma operasyonlarına katılan gönüllülerimizin olmazsa olmazı ilk yardım eğitimi ATP İlk Yardım Eğitici Eğitim Merkezi tarafından tamamlanmış olup gönüllülere sertifikaları teslim edilmiştir.

Birol Coştu AKUT Fethiye ekip lideri:
“Akut Arama Kurtarma Derneği Fethiye Ekibinde görev alan arkadaşlarımıza ATP İlkyardim Eğitici Eğitim Merkezi tarafından 2 gün süren ilkyardim eğitimi verilmiş ve eğitimi basari ile tamamlayan katılımcılara ilkyardim sertifikaları verilmiştir.
 Derneğimizin yegane amacı olan "hayat kurtarma" konusunda daha bilinçli ve profesyonel olmak adına aldığımız bu eğitimde bize destek olan ATP İlkyardim Eğitici Eğitim Merkezi sahibi ve eğitmeni olan Sayın Zeliha Akdemir 'e tesekkurlerimi sunuyorum.”

Zeliha Akdemir ATP İlkyardım Eğitici Eğitim Merkezi:
“ATP İlkyardım Eğitici Eğitim Merkezi olarak, T.C. Sağlık Bakanlığına bağlı yürütülen İlkyardım Eğitici Eğitimleri ve İlkyardım Eğitimleri düzenlemekteyiz. 
Merkez ve eğitmenlerimiz olarak Can Sağlığına önem veren ve "hayatta tutmak" amacıyla gerçekleştirilen bu eğitim projelerinde yer almaktan büyük mutluluk duymaktayız.
Bizlere manevi hazzı yaşatan bu eğitimleri  AKUT ile gerçekleştiriyor olmaktan onur duyduk. AKUT dahilinde bulunan ve can sağlığına kendini adamış tüm dostlarımıza varlıkları için teşekkür ederiz.”

AKUT Arama Kurtarma Derneği, misyonu gereği tamamen gönüllülük esası ile amatör bir çalışma ve profesyonel bir yaklaşım sürdürerek, kurulduğu 1996 yılından bu yana; yönetim organları, ekipleri, birimleri ve her bir gönüllüsü ile ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan afet ve acil durumlarda arama-kurtarma çalışmalarını yürütmüştür ve yürütmeye de devam etmektedir.