MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 08-01-2022 18:02   Güncelleme : 08-01-2022 18:02

Akın, “Kendi yolumuzu kendimiz çizeceğiz”

Muğla siyaset hayatının önemli isimleri arasında yer alan Harun Akın, yeni kurulan Milli Yol Partisi’nin kurucuları arasında yer aldı.

Akın, “Kendi yolumuzu kendimiz çizeceğiz”

 

 

Muğla siyaset hayatının önemli isimleri arasında yer alan Harun Akın, yeni kurulan Milli Yol Partisi’nin kurucuları arasında yer aldı.

 

Milli Yol Partisi Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Harun Akın, 14 Aralık itibariyle Milli Yol Parti’nin kurulduğunu açıkladı. Akın yaptığı açıklamada, mevcut siyasi anlayışı ve onun temsilcilerini tarihin çöplüğüne süpürerek kendi yollarını çizeceklerini belirtti.

 

Konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Milli Yol Partisi Kurucular Kurulu ve GİK Üyesi Harun Akın, “Çok büyük sıkıntılar ve badireler içerisinde atlattığımız 2021 yılından 2022 yılına her ne kadar buruk bir geçiş yapmış olsak da yeni yılın sıkıntılarımızdan arınmış yarınlara geleceğimize umutla baktığımız bir yıl olmasını dilerim. Ülkemizde iliklerimize kadar hissettiğimiz bir ekonomik buhran ve sıkıntılarımıza rağmen çözüm üretmesi gereken hükümet ve muhalefet tarafından vatandaşımızın karşılıklı olarak ötelendiği, ayrıştırıldığı bir kayıkçı kavgası ile karşı karşıyayız. İşte bu içerisinde bulunduğumuz buhran ve siyasi açmazları aşmak ve yeni bir yol yeni bir nefes olmak adına benimde kurucular kurulu ve GİK üyesi olarak yer aldığım Milli Yol Partisi’ni 14 Aralık tarihi itibariyle kurmuş bulunmaktayız. Siyaset yapmaktan ülkemizde refahı huzuru birlik ve beraberliğimizi sağlamaktan ziyade sırtımızda boza pişiren kokuşmuş ülke ve milletin istikbalini değil kendi çıkar ve istikbalini düşünen bu siyasi anlayışı ve onun temsilcilerini tarihin çöplüğüne süpürerek kendi yolumuzu kendimiz çizeceğiz” ifadelerini kullandı.