SEYDİKEMER TÜRK
Giriş Tarihi : 20-09-2020 16:10   Güncelleme : 20-09-2020 16:23

AK PARTİ SEYDİKEMER İLÇE KONGRESİNDE SALİH GÜMÜŞ YENİDEN BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ

MTURK TV ekranlarından canlı olarak yayımlanan Seydikemer AK Parti 3. Olağan İlçe Kongresinde başkanlığa yeniden Salih Gümüş seçildi.

AK PARTİ SEYDİKEMER İLÇE KONGRESİNDE SALİH GÜMÜŞ YENİDEN BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ

AK Parti Seydikemer İlçe Başkanlığı kongresinde Salih Gümüş yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

 

Kongreye tek aday olarak giren Salih Gümüş AK Parti Seydikemer ilçe başkanlığına seçildi. Seydikemer Tufanlar Düğün salonunda yapılan kongreye AK Parti Muğla milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ile Mehmet Yavuz Demir, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete,Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, MHP Seydikemer İlçe Başkanı Mehmet Arıç, kadın ve gençlik kolları başkanları, delegeler ve davetliler katıldı. Divan başkanlığını Ak Parti Muğla Milletvekili M.Yavuz Demir yaptı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ve konuşmalar ile devam eden kongrede tek aday ile seçime gidildi. İlçe teşkilatının başkanı, asil ve yedek üyeleri seçildi. Kongre sonucunda Salih Gümüş ilçe başkanı oldu. Gerçekleşen Kongrede birlik ve beraberlik mesajları verildi.

 

 

AK PARTİ İL BAŞKANI KADEM METE; “FETHİYE’LİLER DESİN Kİ…! YAPILAN HİZMETLERİ GÖRSÜN,BİR DAHAKİ SEÇİME AK PARTİ BELEDİYESİYLE TANIŞALIM”

İkide bir pandemi oldu diye coşkulu bir kongre yapamadık deniliyor. Allah'ını severseniz şu salonu görmüyor musunuz ? Coşku yok mu ? Daha ne olsun .Allah sizlerden razı olsun. Çok güzel bir ikili hem Salih başkanım, hem Yakup başkanım. Güzel bir iki oluşturdular seçimleri aldılar. Yalnız Salih Başkanım hep böyle Kavaklıdere İlçe Başkanı ile yarış ediyordu Kim daha fazla oy alacak diye. Bu geçen yerel seçimlerde kavaklıdere’den fark yediniz. En azından Sayın Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz bir milyon yeni üye istiyor tüm Türkiye’den. Bunun da bize düşen payı var. Ama özellikle böyle oy oranınımızın çok olduğu Seydikemer gibi yerlerde, Belediyesi'nin bizde olduğu yerlerde şu oy sayılarında ciddi bir artış göremedik şu ana kadar. Kongre heyecanına veriyorum, onun yoğunluğuna veriyorum. İnşallah kongre bitti. Yarından itibaren Seydikemer'de, Seydikemer'e yakışır belediye başkanlarımızın yaptığı hizmete yakışır bir oy patlaması da yani üye patlamasında ve üye sayısında ciddi bir artış bekliyorum. Bunun için sadece ilçe başkanın da değil görev, hepinizin görevi var. Her bir delegemiz, her bir üyemiz, her bir mahalle başkanımız kendi mahallelerinden AK Parti'ye oy verip de henüz üye olmamış arkadaşlarımızı bu kampanyaya dahil edelim ve bize yakışır bir oy çoğunluğuna da Seydikemer olarak ulaşalım istiyorum. Hani Ege'de bir deyim vardır kaktırmak diye. Şu seydikemer'i bir kaktırında Şu arada kalan Fethiye’yi de halledelim. bir tarafta Dalaman, bir tarafta Seydikemer bu iki tane belediye başkanının yapacağı hizmetlerle ortada sıkışık kalmış Fethiye , Sağına baktığında AK Parti hizmetleri soluna baktığında Ak Parti hizmetlerini görsün de bu Fethiye’liler de desin ki kardeşim bizim neyimiz eksik bir dahaki seçimlerde biz de AK Partili Belediyelerle tanışalım da hizmet daha yoğun bir şekilde gelsin inşallah desinler. Ben bu duygu ve düşüncelerle özellikle yeni Belediyesini kazandığımız belediye başkanlarımızdan, önceki Belediyelerde Kavaklıdere'den özellikle Kavaklıdere'den, Köyceğiz ve Seydikemer belediye başkanlarımızın yapmış olduğunuz hizmetlere de ek hizmetler yapacakları için Muğla’ya çok daha farklı bir noktaya gelecektir diye düşünüyorum. ilk 5 yılında yaptıklarını çok gösteremeyen, çünkü alan geniş yeni bir ilçe yaptığınız gözükmüyor. Yakup Başkanım bu ilk 5 yılında biraz sıkıntılar çekti ama şimdi hizmetler ardı ardına geliyor. Hükümet konağıyla, Devlet Hastanesi ile yapımı bitmekte olan okullarıyla, İnşallah hükümet Konağıyla Seydikemer’in çehresi değişecek ve İnşallah Sizlere daha iyi hizmet verebilecek bir noktaya geleceğiz.

 

 

 

AK PARTİ MUĞLA MİLLETVEKİLİ YELDA EROL GÖKCAN; “MUĞLA’MIZIN GECE GÜNDÜZ HİZMETKARIYIZ”

 

Seydikemer her zaman bizi onurlandırdı ve gururlandırdı. Yerel seçimlerde gösterdiniz performans ve kıymetli belediye başkanımızın yaptığı işlerle tekrar Seydikemer Belediyesini aldık. Ben emeği geçen Seydikemer'de yerel seçimlerde ve genel seçimlerde gece gündüz çalışan, çalmadık kapı bırakmayan bizlerle birlikte bu kutlu yolda bizimle birlikte yol yürüyen başta ilçe kadın kolları başkanı olmak üzere, gençlik kolu Başkanıma ve ilçe ana kademe yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Kıymetli Belediye Başkanım seçildiği günden beri Seydikemer için gece gündüz koşturmaya devam ediyor. Muğla’da 7 belediye Ak belediyeciliğe kavuştu. Tüm başkanlarım kendi ilçeleri için canla başla koşturuyor. Bizler milletvekilleri olarak onların yanındayız onlara her türlü desteği veriyoruz. Sizin uzun zamandan beri istediğiniz 150 yataklı, Seydikemer Hastanesi'nin ihalesi yapıldı Çok yakında hizmete girecek. Seydikemer'e Hayırlı uğurlu olsun. Geçen yıl Mart ayında temelini atmıştık Seydikemer Hizmet binası ve belediye konağı. Gerçekten çok büyük ihtiyaçtı sonra geldi. artık tekrar tefrişat olacak onun da çok yakın zamanda açılışını yapacağız. Seydikemer Yüksekokulu için Seçim döneminde söz vermiştik biliyorsunuz yine orada öğrenci kabulüne başlandı.Başkanımın söylediği gibi Millet bahçeleri var, toki var, bisiklet yolları var. yani Seydikemer Yeni kurulan bir ilçe olmasına rağmen Belediye Başkanı ve bizler bölge milletvekilleri olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Tabii ki bugün bu gücü siz kıymetli hemşerilerimizden alıyoruz. İyi ki varsınız bizlere bir kuvvet oluyorsunuz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında liderliğinde ülkemizi, Muğla’mızı, Seydikemer’imizi 2023 vizyonunasiz kıymetli hemşerilerimiz ile birlikte taşıyacağız. Cumhurbaşkanımız geçenlerde de çok güzel bir açıklama yaptı. Dedi ki 2023 yılına kadar erken seçim yok. Peki 2023 yılına kadar ne yapacağız? 2023'e kadar hizmet yılı olacak. Bizlerinde önümüzde 3 yıl var. Öncelikle Muğla'da sonra da ülkemizde hükümetimizle birlikte bakanlığımızla birlikte Türkiye'yi 2023 vizyonuna taşıyacağız. Ben geldiğiniz için katılım sağladığınız için Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Salih başkanıma ve geçen dönem birlikte yol yürüdüğünü tüm arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Biraz sonra güven tazeleyecek olan Salih Başkanım ve yeni seçilecek olan ekibine başarılar diliyorum. Kadın Kolları Başkanıma, gençlik kolları başkanıma, kıymetli muhtarlarıma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum Rabbim yar ve Allah'a emanet olun...

 

 

 

SEYDİKEMER BELEDİYE BAŞKANI YAKUP OTGÖZ; PROJELERİMİZİ BİR BİR HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Hepimiz isterdik ki çok daha coşkulu bir kongre yapalım, ancak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sorun teşkil eden kovid-19 virüsünden dolayı bu yıl böyle oldu. İnşallah ileriki senelerde çok daha güzel kongrelerde hep beraber buluşuruz diye ümid ediyorum. Biz burada 6 yıllık bir ilçeyiz. 3. kongremizi yapıyoruz. Seçimlere kadar sizler bizi hiç yalnız bırakmadınız. Bu zamana kadar vermiş olduğunuz tüm destekler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Seydikemer yeni ilçe olmasına rağmen biz güzel işler yaptık. Tabi bu işler tek başına yapılmıyor. İl başkanım, ilçe başkanım, Milletvekillerimin yardımları sayesinde oluyor. Sağolsun Bakanlarımız ve Özellikle Allah razı olsun Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan sayesinde oluyor. Allah ayağına taş değdirmesin. Şu an belediye hizmet binamız bitti bitiyor. İnşallah önümüzdeki ay sizleri orada ağırlayarak açılışını yaparız. işleri bitti ve son aşamaya geldi. En büyük derdimiz ve problemimiz Hastaneydi. onunda temeli atıldı ve yapımına başlandı. Takipçisi hep birlikte olacağız. Bisiklet yolu yapıldı ve hizmete açacağız. Yeşillik alanlar yaptık. bunun yanı sıra Seydikemer’e yakışır sizlerin oturabileceği cocuklarımızın oyun oynayabileceği bir park yapacağız. Seydikemer’de millet bahçesi bizim olmazsa olmazımız. İnşallah en kısa zamanda hayata geçireceğiz. 3. köprüyü yapıyoruz inşallah onuda en kısa zamanda bitireceğiz. Seydikemer için çok önemli olan diğer bir husus da imar planı. imar planı yapmadan hiç bir şey yapma şansımız yok. İmar plan çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Pandemi sürecinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Terör örgütüyle mertçe mücadele eden ve şehit olan askerlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Hepinize geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

 

AK PARTİ SEYDİKEMER İLÇE BAŞKANI SALİH GÜMÜŞ; “ÖNÜMÜZDE 2023 VE TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE HEDEFİ VAR”

 

Daha coşkulu kongre yapmak isterdik ancak pandemiden dolayı yapamıyoruz. inşallah önümüzdeki senelerde çok daha coşkulu kongrelerde buluşuruz. Yıllardır tüm zorluklara rağmen Ak Parti’nin çeşitli kademelerinde koşturan, ülkesi ve milleti için çaba gösteren tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bugün Seydikemer’de yapılan yatırımlar sizlerin eseridir. Sizlerin verdiği destekle Milletvekillerimiz, il başkanımız, belediye başkanımız yoğun gayretle koşturuyor uğraş veriyor. Kongreler siyasi partilerin demokrasi şölenlerini yenileme sürecidir. Şimdi önümüzde 2023 ve tam Bağımsız Türkiye hedeflerimiz var. Bu kongre ile birlikte hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. İl Başkanımıza, Milletvekillerimize, Kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza ve tüm Seydikemer halkımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Daha önce yönetim kurulunda görev almış ve bu dönem görev almayacak olan arkadaşlarıma teşekkür ediyor yeni yönetimde görev alacak tüm arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Görev yüklenecek arkadaşlarımız sırtlarındaki ağırlığı biliyorlar. Onlar sadece bu şehirden sorumlu değiller. Attıkları her adımın, söyleyecekleri her sözün, dokundukları her elin, çaldıkları her kapının, bu ülkenin kalkınma gelişme bilincinde olup Seydikemer için ve Türkiye için inandıkları doğrultuda yürüyecekler. Kongremiz Seydikemer’imiz için, Muğla’mız için, Türkiye’miz için hayırlara vesile olsun. Durmak yok, inandığımız yolda yürümeye devam.

HABER : ERKAN KAÇMAZ