FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 10-01-2021 16:54   Güncelleme : 10-01-2021 16:54

AK Parti Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil'den Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Gazeteciler hayattan haberdar kalmamız adına olmazsa olmazımızdır...

AK Parti Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil'den Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

AK Parti Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Cengil mesajında, "Gazeteciler hayattan haberdar kalmamız adına olmazsa olmazımızdır" diye belirtti ve sözlerini bu cümlelerle bitirdi;

"Demokratik bir toplum olmanın ilk gereği; çok sesli ve etkin bir şekilde kamuoyunu bilgilendiren, doğru, tarafsız, ilkeli haber veren, objektif davranarak haber alma özgürlüğümüzü sağlayan bir medyanın varlığıdır.
Günümüzde iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra sosyal medyanın ve internet gazeteciliğinin de faaliyet ve etki alanını genişletmiş, toplumun bilgi alma imkânlarını da artırmıştır.
Bu aşamada sağlıklı bir kamuoyunun varlığı için medya çalışanlarımızın tarafsız ve doğru bilgilendirme hususlarındaki hassasiyetleri ve meslek ahlakını gözeten çalışmaları daha da önem kazanmaktadır.
Gazetecilerimizin icra etiği meslek, çok büyük fedakârlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan bir görevdir. Kamuoyunu bilgilendirmek için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimizin görevlerini rahatça yapmalarında, çalışmalarını sürdürmelerinde onlara yardımcı olmak da hepimizin görevidir.
Her zaman büyük bir özveri ile çalışarak hayattan haberdar olmamızı sağlayan basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, bütün basın camiasına sağlıklı, huzurlu günler ve başarılar temenni ediyorum."

HABER: SERKAN ÇELİK