ORTACA
Giriş Tarihi : 29-12-2020 23:07   Güncelleme : 29-12-2020 23:36

AK Gençlik Ortaca Atık Malzemelerden Sokak Hayvanları İçin Barınak ve Mama Kapları Yaptı!

Ak partili gençler sokakta yaşayan kediler için kendi imkanları ile kullanılmayan malzemelerden evler yaparak mahalle ve sokak aralarına bırakıyor.

AK Gençlik Ortaca Atık Malzemelerden Sokak Hayvanları İçin Barınak ve Mama Kapları Yaptı!

Muğlada kış yavaş yavaş soğuk yüzünü göstermeye başladı. Bundan en çok etkilenenlerde şüphesiz sokak hayvanları oluyor. Bu sebeple AK Parti Ortaca Gençlik Kolları harekete geçti. Ak partili gençler sokakta yaşayan kediler için kendi imkanları ile kullanılmayan malzemelerden evler yaparak mahalle ve sokak aralarına bırakıyor. Böylelikle ilçede, kediler ve diğer hayvanlar soğuk kış günlerini bu malzemelerden oluşan kulübelerde geçiriyor.
"Benim adıma sen konuşur musun? Sokaklarda olduğumu söyle herkese. Üşüdüğümü, ıslandığımı, korktuğumu, aç kaldığımı, susadığım için çamurları içtiğimi, dövüldüğümü ve hatta öldürüldüğümü söyle. En önemlisi; CAN TAŞIDIĞIMI SÖYLE ONLARA" denilerek hayvanların dilinin yansıtıldığı bir metinle başlatılan proje ile ilgili ekip tarafından yapılan açıklamada, proje hakkında şu bilgilere yer verildi.

"SİZDE BİR HAYVANIN DAHA GÜZEL YAŞAMASINA VESİLE OLABİLİRSİNİZ"

AK Parti Ortaca Gençlik Kolları Başkanı Tuğçe Ekiz projeyle ilgili şunları söyledi:
"Onlar konuşamadığı için aracı olarak bizler yeni bir proje başlattık. Emanet olarak hayatlarımıza renk katan hayvanlarımız için başlattığımız projeyle amacımız farkındalık yaratmak. Kışın ayazında evimizde rahat rahat yatarken bize emanet olan canlara bir nebze de olsa faydamız dokunması adına kedi evlerimizi sokak kenarlarına bırakmanın huzurunu yaşıyoruz. Allah’ım emeği geçen ekip arkadaşlarımızdan razı olsun. Sizde bir hayvanın daha güzel yaşamasına vesile olabilirsiniz. Allah´ım bize böylesi güzel işleri vesile kıldığın için şükürler olsun." Dedi.

HABER: SERKAN ÇELİK