MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 28-12-2020 14:55   Güncelleme : 28-12-2020 14:55

3. Muğla Tarhana Festivali yapıldı

3. Muğla Tarhana Festivali yapıldı

3. Muğla Tarhana Festivali yapıldı

Muğla İçin Gelecek Platformu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Muğla Tarhana Festivali’ koronavirüs tedbirleri kapsamında dijital ortamda yapıldı.

Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe’de "3. Muğla Tarhana Festivali" yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dijital ortamda düzenlendi. Muğla İçin Gelecek Platformu tarafından platformun sosyal medya hesaplarından paylaşılan etkinlikte, Muğla Göce tarhanası tanıtıldı. Tanıtım videosuyla başlayan etkinlik, müzik öğretmeni Murat Tuştaş tarafından seslendirilen Kerimoğlu Zeybeği ve Muğla Alaşar türküleriyle devam etti. Ünlü Şef Timur Kocabıçak, Muğla tarhanasının yapılışı, içinde bulunanlar ve faydaları hakkında bilgi vererek, hazırlanmasını uygulamalı olarak anlattı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Selma Atabey ise Geleneksel Yemekler hakkında bilgiler verdi. Mimar-yazar Ertuğrul Aladağ ve Saadettin Özbek ile Saburhane tarihi hakkında söyleşi düzenlendi. Zeynep Dişcigil de klasik müzik enstrümanları ile Muğla türküleri müzik dinletisi gerçekleştirildi.

 

2121