FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 26-08-2021 15:11   Güncelleme : 26-08-2021 15:38

2021 YILININ TÜRKİYESİ’NDEKİ BU KÖY, DÜNYAYLA İLETİŞİMİ KOPUK YAŞIYOR

KÖY SAKİNLERİ, YAKINLARINA BİLE ULAŞAMIYOR

2021 YILININ TÜRKİYESİ’NDEKİ BU KÖY, DÜNYAYLA İLETİŞİMİ KOPUK YAŞIYOR

 

 

Fethiye’nin Yayla Koru Mahallesi’nde, telefon şebeke vericilerinin iyi çekmemesi nedeniyle köy sakinleri, cep telefonu görüşmelerini tepe ve çatılara çıkarak gerçekleştirebiliyor. Köyün çoğu bölgesinde ise hiç sinyal yok. Köy muhtarı Nurettin Göztepe, muhtar olduğu günden itibaren bu sıkıntıyı gidermek için uğraştığını dile getirerek “Değişik kurumlardan her yerden başvuruda bulundum. Şu ana kadar hala başaramamanın üzüntüsünü yaşıyorum. Umarım sesimizi yetkililer duyar” dedi.

Fethiye’nin Yayla Koru Mahallesi’nde şebekelerin çekmemesi nedeniyle cep telefonlarından arama yapamayan vatandaşlar, çareyi dağa tepeye çıkmakta buluyor. Köy halkı, kullandıkları telefonları, çeken bölgede toplayarak yakınlarıyla görüşmeye çalışıyorlar, çoğu kez de görüşmeleri yarım kalıyor.

“MAĞDURUZ”

Yıllardır bu sorunu yaşayan köy sakinleri, bölgeye zarar vermeden en azından bir adet baz istasyonu istiyorlar. 3 dönemdir Koru Köyü muhtarlığı yapan Nurettin Göztepe, Telefon ve internet sıkıntısını muhtar olduğu günden itibaren çözmeye çalıştığını ancak bir türlü çözülemediğini belirterek “Acil bir durumda hiç kimseye ulaşamıyoruz. Umarım sesimiz bir yerlerde duyulur da internetimiz telefonumuz faal olur” dedi.

Yayla Koru Mahalle Muhtarı Nurettin Göztepe “Yayla koruda hiçbir cep telefonumuz çekmiyor internette bağlanamıyoruz. Artık bu hayatımızın bir parçası oldu. Bazı arkadaşlarımız istemiyor diye, engelleniyor diye duyumlar alıyoruz. İnşallah böyle bir durum yoktur. Muhtar olduğum günden beri talep ettim uğraştım, Ulaştırma Bakanlığı’na da yazılar yazdım. Değişik kurumlardan her yerden başvuruda bulundum. Şu ana kadar hala başaramamanın üzüntüsünü yaşıyorum. Umarım sesimiz bir yerlerde duyulur da internetimiz telefonumuz faal olur. Bir yangın esnasında, bir sağlık esnasında acil bir açtığınızda çıkış yapmadığınızda ne düşünürsünüz, kahrolursunuz. İnşallah bu sıkıntı da ortadan kalkar” diye konuştu.

Köy sakinleri ise bu sorunun bir an önce çözülmesini isteyerek “ kendi yaylamızda mağduriyet bölgesinde yaşamaya çalışıyoruz. Bizim çocuklarımız internet yok diye kendi köyüne gelmiyor. Aklımız onlarda kalıyor. Acil bir durumda ne onlar bize ne de biz onlara ulaşabiliyoruz. Bizim mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dediler.