GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-12-2021 17:57   Güncelleme : 22-12-2021 17:57

2021 yılının son ilçe danışma kurulu toplantısı

AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı’nın 2021 yılı son ilçe danışma toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

2021 yılının son ilçe danışma kurulu toplantısı

 

AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı’nın 2021 yılı son ilçe danışma toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

 

Toplantıya katılan AK parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete; ekonomik gelişmeler ile ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti Fethiye ilçe binasında gerçekleşen toplantıda ilk olarak saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi.

 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Partimizde geleneksel olarak il ve ilçe danışma kurulları toplantıları yapıyoruz. Pandemi nedeniyle yapamadığımız toplantıları son birkaç aydır tekrar yapmaya başladık. 2021 yılının son toplantısı. Salgın henüz sona ermedi, hepimizin çok dikkat etmesi gerekiyor. Önümüzdeki haftalarda da il danışma kurulu toplantısına katılacağız” dedi.

 

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete konuşmasında, “Danışma kurul toplantılarında eksikleri ve yapmamız gerekenleri konuşuyoruz. Bunun yanında teşkilat içi eğitim şeklinde geçiyor. Fethiye, 2021 yılının son ilçe danışma kurulu toplantısı olacak. Ülkemizde çok hızlı gelişmeler oluyor. İlçe danışma kurullarına Cuma günü başladık. O zamanlar Dolar 17-18 TL civarındaydı. Pazartesi günü konuşmak için kürsüye çıktığımda 18 TL civarında olan Dolar, 13 TL’ye kadar düşmüştü. Her zaman söylediğim gibi bu suni bir yükselmeydi. Bir malın değerini belirleyecek olan arz talep dengesidir. Bir mal fazla arz edilir, az bir taleple karşılaşırsa malın değeri düşer. Tam tersi olduğu zaman da değeri artar” şeklinde ifadeler kullandı.

 

İl Başkanı Mete, “Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa, son 30 yılın en yüksek enflasyonuna ulaşmış durumda. Faizi arttırırsan enflasyon düşer mantığı eğer geçerli olsa bu ülkelerde faiz 0 veya 0,25 bandında tutulur mu? Tutulmaz. Bizi kolay para kazanılan ülke olarak görüyorlar… Sayın Cumhurbaşkanımız bu politikayı tersine çevirdi. Faizi düşürdü, kurun da gerçek seviyeye çıkmasına izin verdi. Dövizin gerçek değeri, piyasadaki dengeye göre belirlenir. Merkez Bankası eski Müdürü, İyi Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz şimdi alım zamanı diye konuştu. Döviz alınmasını istedi. Merkez Bankası Müdürlüğü yapmış olan bu hain, döviz alma çağrısında bulunuyor. Sonra çıkıp Merkez Bankası’nın özerk olması gerektiğini vurguluyor. Böyle hainlerin olduğu bir ülkede, dışarıdan aldıkları emirle Türk Lirası’nı pula çevirsinler” diye konuştu.