SAĞLIK
Giriş Tarihi : 20-01-2020 15:24

Tescilli ve Markalaşmış Ostomi Çamaşırı “Myosto”

Muğla’nın Köyceğiz İlçesinde yaşayan Uzman Sosyolog Setenay Mirza Baş, babasının kanser hastalığına yakalanması sonucu ostomi torbası ile yaşamak zorunda kalmasının ardından aklına Ostomi Çamaşırı fikrini getirdi. Ürün için ön çalışma ve tasarımları yapan Setenay Mirza Baş ürününü tescilledi ve markalaştırdı.

Tescilli ve Markalaşmış Ostomi Çamaşırı “Myosto”


“Myosto” adını koyduğu ürünün amacının bu torba ile yaşamak zorunda kalan hastaların hareket kabiliyetini kolaylaştırmak olduğunu söyleyen Setenay Mirza Baş şunları kaydetti:
“Ürünüm stoma ile yaşayan bireyler için üretilmiş özel bir iç çamaşırı. Ürünün iç cebi sayesinde ostomi torbası sabit ve sıkı durmakta. Amaç kişinin hareket kabiliyetini kolaylaştırmak ve gündelik hayatında kendini daha konforlu hissetmesi. Bu basit ama değerli ürünün hikayesi ise şöyle; 18 ay önce babamın kolon kanseri olduğunu öğrendik. Ameliyat geçirdi ve kalın bağırsağı tamamen alınarak ostomi torbası ile yaşamaya başladı. Hastanede kaldığımız bu ameliyat sürecinde babamın özel bir iç çamaşırına ihtiyacı olacağını fatk ettim. Piyasada bulabileceğimi düşünüp araştırdım fakat ülkemizde yoktu. Ben de tasarlamaya ve üretmeye karar verdim. Böylelikle ortaya 'myosto' çıktı. Ürünümü tescilledim ve marka adı aldım.
Şu anda instagramda “@myosto_” ismi ile tanıtımlarına başladığım ürünümü babamın memnuniyetle kullanması da benim için bu işin en güzel yanı.”

Ostomi Nedir

Ostomi yaşam kalitesini önemli derecede düşüren bir rahatsızlıktır. Ostomi hastalığı bulunan kişiler özel bir bakıma ihtiyaç duymaktadırlar. Ostomi Yunanca bir kelime olup içi boş olan organın vücut yüzeyine ağızlaştırılmasıyla ortaya çıkmış bir rahatsızlıktır.
Hastanın karın duvarı üzerinde bulunan tomurcuk şekline benzeyen bağırsak bölümüne ostomi adı verilmektedir. Ostomiler her yaş grubunda rahatlıkla açılabilmektedir. Açıklıklar geçici veya kalıcı olabilmektedir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA