EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-09-2021 17:01   Güncelleme : 23-09-2021 17:01

Yardımsever iş insanları öğrencilerin heyecanlarını paylaştı

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve Senin Sayende Projesi Koordinatörü Özel Büro Yetkilisi Ebru Köktürk, Senin Sayende Projesi aracılığıyla Fethiyeli 3 hayırsever eğitim destekçisi iş insanının ilkokul 1. sınıflar için sıra bağışı yaptıkları; Günlükbaşı Silkar İlkokulu’na ziyarette bulundular.

Yardımsever iş insanları öğrencilerin heyecanlarını paylaştı

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve Senin Sayende Projesi Koordinatörü Özel Büro Yetkilisi Ebru Köktürk, Senin Sayende Projesi aracılığıyla Fethiyeli 3 hayırsever eğitim destekçisi iş insanının ilkokul 1. sınıflar için sıra bağışı yaptıkları; Günlükbaşı Silkar İlkokulu’na ziyarette bulundular.

Ziyaret esnasında sıralarına kavuşan öğrencilerle bir araya geldiler heyecanlarını paylaştılar. Öğretmenlerle de bir araya gelen Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, isimlerinin paylaşılmasını istemeyen Fethiyeli iş insanlarına Fethiye’mizin projesi olan Senin Sayende Projesi ile eğitime verdikleri bu kıymetli destek için teşekkür ederiz diyerek ziyaretini tamamladı.

SENİN SAYENDE PROJESİ

Eğitim toplumların yapı taşlarından biridir. Bir toplumun kalkınması iyi yetişmiş bireylere, bireylerin iyi yetişmesi ise sağlıklı bir eğitim sistemine bağlıdır. Bu nedenle eğitime yapılmış yatırım topluma yapılmış yatırımdır. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla oluşturduğumuz “senin sayende” platformu, sizlerin desteğiyle hayat bulacak. Sizlerin desteği ile eğitimde güzel bir sinerji oluşacağı inancındayız.

Toplumsal dayanışma içerisinde din, dil ve ideolojik farklılıklar gözetmeden bir araya gelerek çocuklarımızın ve gençlerimizin ihtiyaçlarını birlikte tamamlamak, eğitim ortamlarını birlikte güzelleştirmek, sizlerin katkı ve destekleri ile gelecek nesillere daha iyi imkanlar sunmak istiyoruz. Çünkü biz inanıyoruz ki varlığınız bize güç atacak ve birlikte daha güzel bir gelecek inşa edeceğiz.Bu platform öğrenci ve okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere sizlerden gelen destekleri güvenilir ve düzenli bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacıyla oluşturulmuştur. Biz eğitimciler, çocuklarımızın güven içerisinde ve sağlıklı bir şekilde yetişmesinden sorumlu olduğumuz bilinciyle gerekli çabayı gösteriyor ancak zaman zaman desteğe ihtiyaç duyuyoruz. Desteğe ihtiyacımız olan durumlarda sizler gibi duyarlı, eğitime gönül vermiş bireylerle birlikte hareket etmek zorlukları aşmamızda bize yardımcı oluyor. Eğitime uzanan elinizi tutmak, sizlerin varlığını hissetmek bizlere gurur ve güç veriyor, çalışma azmimizi arttırıyor.

Ekonomik zorluklar ve maddi yoksunluk yaşayan öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak, okullarımızın ideal eğitim öğretim ortamına kavuşmalarına yardımcı olmak amacıyla oluşturulan bu platform tüm eğitim destekçilerine açıktır.

BİZ KİMİZ, NE YAPIYORUZ?

Bu proje Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen bir projedir. Projemiz toplumda dayanışma ve yardımlaşma bilincini artırmak, toplumsal barış ve huzura katkıda bulunmak amacıyla sosyal ve toplumsal sorumluklarının farkında olan, aktif vatandaş modeli olarak çevresine duyarlı ve toplumsal sorunlara çözüm arayışında olan bireylerin eğitime destek vermek isteklerini çıkış noktası olarak almıştır. Proje eğitime destek vermek isteyen, sosyal sorumluluklarının farkında olan vatandaşlarımızın “Eğitime nasıl destek verebiliriz?” talepleri üzerine geliştirilmiş bir projedir.

Eğitim destekçileri ile okullarımızı güvenli bir platformda buluşturmayı görev edindik ve ortaya Senin Sayende projesi çıktı. Bu proje ile ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılanmasında, okullarımızın ders araç-gereçlerinin tamamlanmasında bizlere yardımcı olmak isteyen, destek vermek isteyen vatandaşlarımıza kapılarımızı açıyoruz. Peki, bunu nasıl yapıyoruz? İhtiyaçlar Okul Müdürü veya Yardımcısı, Okul-Aile birliği Başkanı, Rehber Öğretmen ve Sosyal Yardımlaşma/Kızılay Kulübü Rehber Öğretmeninden oluşan bir komisyon tarafından okullarımıza gönderdiğimiz öğrenci belirleme kriterleri de göz önünde bulundurularak belirleniyor. Okul komisyonlarınca belirlenen öğrenci ve okul ihtiyaçlarını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Senin Sayende komisyonu olarak onaydan geçiriyoruz ve sitemizde yayınlıyoruz.

Öğrencilerimizin kimliklerini gizli tutuyor ve karşılanan ihtiyaçları da aynı hassasiyetle kendilerine ulaştırıyoruz. İhtiyaçlar okullarımıza tutanakla teslim ediliyor ve yine tutanakla ihtiyaç sahibi öğrencimize teslim ediliyor. Projemizde nakdi yardım kabul etmiyoruz sadece ihtiyaçların karşılanması noktasında destek alıyoruz. Projemiz Fethiye Kaymakamlığı izni ile yürürlüğe girmiştir. Paydaşları; Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi, yardım dernekleri, sivil toplum kuruluşları, okul aile birlikleri ve mahalle muhtarlıklarıdır. Senin Sayende, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kar amacı gütmeyen bir sosyal sorumluluk projesidir.