FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 24-06-2021 14:34   Güncelleme : 24-06-2021 14:34

Program konuğu İlçe Başkanı Cura oldu

Program konuğu İlçe Başkanı Cura oldu

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, Moderatör Serdar Cemal Süzeroğlu ve Siyaset Yorumcusu Gürhan Cengiz’in sunduğu Deşifre Gündem Özel programının bu haftaki konuğu Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura oldu.

MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, Fethiye Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar ve ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde bulundu. Altyapı ve üstyapı çalışmalarının planlamasının yanlış yapıldığını belirten İlçe Başkanı Cura, Cumhur İttifakı’nın hedeflerini tek tek vatandaşlara anlatacaklarını söyledi.  

PLANLAMALAR YANLIŞ YAPILDI

Fethiye Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar hakkında düşüncelerini aktaran MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, “Bir ilçe başkanı olarak sürekli halkımızın içerisindeyim. Fethiye’nin birçok bölgesinde altyapı ve üst yapı çalışmaları devam ediyor. Şu anda çok sıkıntılı durumlar var. Esnafların çok zor durumda olduğunu gördüm. Bana göre planlamalar yanlış yapıldı. Bunun yanında Fethiye Belediyesi pandemi sürecini iyi değerlendirememiştir. Sokağa çıkma kısıtlamaları sürecinde, etap etap bu işleri yapabilirdiniz. Belediye halkla istişare yapmamış. Ölüdeniz Mahallesi’nde bazı yerlerde kazı yaplımış, borular döşenmiş ama 3 aydır üzeri kapatılmamış. Bazı yerlerde çöp konteynerleri yolun ortasında ve kazalara neden olmuş. Uyarı ve yönlendirme levhaları yetersiz. Sivrisinek ve haşere ilaçlanması, kaldırımların temizliği, ara yolların bağlantılarında eksiklikler mevcuttur. Öte yandan belediyede evrak yükünün çok fazla olduğu ve ruhsatların geç verildiği bana ulaşan diğer bilgiler... Çözüm noktasında yetersiz kalındığını düşünüyorum” dedi.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Açıklamasını sürdüren İlçe Başkanı Cura, “Birgün Gazetesi konusuna gelince belediyeler, bir diyet ödüyor. Hem Atatürk’ün partisi olacaksınız hem milliyetçi olduğunuzu söyleyeceksiniz hem de HDP yanlısı olan gazeteyi alacaksınız. Ödediğiniz o paralar Güneydoğu’daki askerimize ve polisimize mermi olarak dönecek ve siz Atatürkçü olduğunuzu dile getireceksiniz. Bunlar tezat. Birgün Gazetesi’nin alınmasını protesto ediyorum ve takipçisi olacağım. İyi Parti, kurulan ittifakta hem CHP hem de HDP ile kol kola girdi. HDP’nin, Türk Bayrağına bakış açısı ortada. Dolayısıyla tepki veremiyorlar” diye konuştu.  

TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA

MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura; İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yaptığı açıklama ile ilgili olarak, “Bu talihsiz bir açıklama olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bir hakarettir. Cumhurbaşkanımız halkın oylarıyla seçildi. Siz hem vatandaşlarımıza hakaret ettiniz hem de halkın seçtiği bir adamı eli kanlı bir caniye benzettiniz. Borcu var, bunları birileri söyletiyor” ifadelerini kullandı.

HEDEFLERİMİZİ TEK TEK ANLATACAĞIZ  

İlçe Başkanı Cura, “Cumhur İttifakı’nın hedeflerini tek tek vatandaşlarımıza anlatacağız. Pandemi sürecine esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza destek sağlandı. Bununla birlikte sınır dışı operasyonlarımız devam ediyor. Doğalgaz rezervleri bulunuyor. Bu durumlardan rahatsız oluyorlar. Haziran ayında olmamıza rağmen aşılama devam ediyor. Kovid-19 salgını nedeniyle dünya ekonomik sıkıntıya düştü. Son zamanlarda birçok sahte olayı haberlere taşıdılar. Haliyle konuyu erken seçime getirmeye uğraşıyorlar. Bunların yaptığı milli devlet düşmanlığıdır” dedi.