TV Program
Giriş Tarihi : 26-01-2021 16:06   Güncelleme : 26-01-2021 23:28

Perspektif Programı'nın Konuğu Seydikemer Belediyespor Başkanı Hasan Köymen Oldu

Perspektif Programı'nın Konuğu Seydikemer Belediyespor Başkanı Hasan Köymen Oldu

Mtürktv'de Hafta İçi Hergün Serdar Cemal Süzeroğlu Tarafından Hazırlanıp Sunulan  Perspektif Programı'nın Konuğu Seydikemer Belediyespor Kulübü Başkanı Hasan Köymen Oldu. 
Hasan köymen ilkokulu eski ismiyle Kemer’de okuyup, liseyi  Eskişehir’de üniversiteyi Balıkesir üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümünden mezun olduğunu ve memleketi olan Seydikemer’de hayatına devam ettiğini belirtti.  Bir süre Seydikemer’in köylerinde matematik öğretmenliğini devam ettiren Hasan köymen daha sonra Seydikemer Belediyespor’da Kulüp başkanlığı görevini üstlendi.
Programda Kulübün Tarihçesi, Amatör Kulüblerin Sorunları,Kulüp Başkanı Olarak Yapmayı Düşündüğü Projeler, Seydikemer Halkından Ve Tarfatarlardan Beklentiler Neler,Pandemi Sürecinde Amatör Kulüplerin Sıkıntıları Neler Oldu.  Gibi Sorulara Hasan Köymen İçtenlikle Yanıt Verdi. 
2016 YILINDA KLÜP BAŞKANI OLARAK BAŞLAYAN HASAN KÖYMEN;
Geldiğimde kulüpte ne gibi eksiklikler var analiz ederek bu doğrultuda projeler oluşturdum.  Daha önce böyle bir görev yapmadığım için başka tesislere gidip nasıl bir tesis çalışması yapıldığına dair örnek aldım. Tesisimiz için yaptığım projeleri gerçekleştirmek adına göreve başladıktan  bir sene sonra kolları sıvayarak hayata geçirmeye başladık. 2017 senesinde ligden düştük fakat pes etmedik. Seydikemer belediye başkanı sayın Yakup Otgöz’ün tesisimizde çok büyük emeği vardır. En büyük sıkıntımız tesisimizde uzaktan gelecek olan futbolcular için kalacak yerimiz yoktu. Belediye Başkanımız Yakup Otgöz’ün de desteği ile tesisimizde futbolcular için kalacak yerimizi hayata geçirdik. Şu anda bir eksiğimiz kaldı sahamız. Onu da sayın Belediye Başkanımız Yakup Otgöz’ün de desteği ile 2021 yılı bitmeden hayata geçireceğiz. 
GEÇTİĞİMİZ YILIN MART AYINDA PANDEMİYİ NASIL ATLATTINIZ?
Türkiye de ilk vakalar görülmeye başladığından 15 gün sonra türkiye Futbol Federasyonu Türkiye’deki tüm futbolu 2. Bir emre kadar erteleme kararı aldı. Özellikle amatör kulüplerde tam yeterli donanımı sağlayamazsınız. Adı üstünde amatör lig olduğu için. Burada Alah korusun çocuklardan birine bir şey olsa biz bunun altından kalkamayız.  Bu yüzden biz amatör kulüpler olarak federasyona baskı yaptık ve 17 Martta ligler bitirildi. Federasyon amatör liglerin zor şartlarda ayakta kaldığını ön görerek ligleri başlatmadı. 1 marttan itibaren amatör liglerin sahalara dönüp dönmeyeceği konusunda daha net bilgi olmadığını dile getirdi. Biz kulüpler olarak beklemeye devam edeceğiz dedi. 
Programın Tekrarını Mtürktv Sosyal Medya Hesaplarından ve Mtürktv Youtube Kanalından İzleyebilirsiniz.