ORTACA
Giriş Tarihi : 02-10-2021 23:17   Güncelleme : 03-10-2021 12:57

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir Sessiz Camianın Sesi Oldu

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir Sessiz Camianın Sesi Oldu

Ortaca Belediyesi Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği Üyeleri İçin Etkinlik Düzenledi.

Etkinlik Dalyan’da Kefal Kafede Düzenlenen Kahvaltı İle Başladı.Kahvaltı Sonrasında Başkanla Bir Araya Gelen İşitme Engelli Dernek Üyeleri Başkan Alim Uzun Demirle Toplu Resim Çekimi Sonrasında Başkana Bir Sürpriz Yaparak Üzerinde İşitme Engellilerin Kullandığı İşaret Dilinin Harfleri Ve Alim Uzundemir Yazılı 48 Numaralı Formayı Hediye Ettiler. Hediye Takdimi Sonrası Etkinliğe Katılan Üyelere İşaret Diliyle Hepinizi Seviyorum Dedi.

MtürkTv Kanalına Açıklamada Bulunan Başkan Uzun Demir Şunları Söyledi:

''İlimizde Ve İlçemizde Bulunan İşitme Engelli Kardeşlerimizle Burada Bir Araya Gelerek Kahvaltı'ya Geldik. Amacımız bir Farkındalık Yaratmaya Çalıştık.Biraz Sonra Onlarla Bir Tekne Gezisi Yapacağız. Onların Mutlu Bir gün Geçirmeleri İçin Elimizden Geleni Yapacağız. Biz Onları Çok Seviyoruz. Yarın Bizim Engelli Olmayacağımızın Bir Garantisi Yok Bu Bağlamda Bir Farkındalık Yaratmaya Çalıştık'' Dedi.

Daha Sonra Dernek Üyeleri İle Tekne Turuna Katılan Başkan Uzundemir İşitme Engelli Üyelerle Teknede Güzel Vakit Geçirdi.Tekne Turuna Katılan Üyeler Mtürk Tv Mikrofonlarına Şunları Söyledi:

'' Bugün Dernek Üyeleri Olarak Sabah Güzel Bir Kahvaltıyla Güne Başladık. Daha Sonra Tekne Turuna Katıldık.Pandemi Sürecinde Böyle Etkinlikler Yapılamamıştı. Bugün Başkanımız Sayesinde Bizde Dernek Üyesi Arkadaşlarımızla Bir Araya Geldik.Daha Önce Dalyana Hiç Gelmemiş, Tekne Turuna Katılmamış Arkadaşlarımız İçin Bu Tekne Turu Çok İyi Oldu.Bu Etkinliği Düzenleyen Ve Her zaman Yanımızda Olup Bize Desteklerini Esirgemeyen Ortaca Belediye Başkanımız Sayın Alim Uzundemir'e Teşekkür Ediyoruz. Sessiz Camianın Sesi Olan Başkanımıza Tekrar Tekrar Teşekkür Ediyoruz. Bizi Kendi Ailesinden Görmesi Sessiz Ailemizin Sesi Olması Bizi Ayrıca Sevindiriyor'' Dediler.

Teknede Mtürk Tv’nin Sorularını Yanıtlayan Başkan Alim Uzundemir Şunları Söyledi :

Belediye Başkanlığım Öncesindede Kendileriyle Tanışıyordum. Devamlı Yanlarına Gidip Geliyordum. Hakikatten Çok Özel Kişiler. Kendi İmkanlarıyla Maçlara Gidiyorlar Çalışıyorlar. Türkiye Çapında Başarılılar. Ben Onların Devamlı Yanındayım. Bugün Özel Bir Gündü Pandemiden Yeni Yeni Kurtuluyoruz. Pandemi Sebebiyle Yaklaşık 1,5 2 senedir Böyle Bir Etkinlik Yapılamıyordu. Ama Böyle Bir Günde İşitme Engelli Arkadaşlarımla Güzel Bir Gün Geçirmekten Ben Mutluyum Çok Keyif Alıyorum. Kendilerine Bundan Sonraki Hayatlarında Başarılar Diliyorum'' Dedi.