MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 28-06-2021 16:55   Güncelleme : 28-06-2021 16:55

Kamuoyu Başkan Gürün’e soruyor?

Kamuoyu Başkan Gürün’e soruyor?

Kamuoyu Başkan Gürün’e soruyor?
“Belediye kadrosunda kaç danışman var”

Yerel seçim sürecinde CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün’e özel köşe yazıları yazdığı ileri sürülen, bunun yanında büyükşehir belediyesinden danışmanlık maaşı aldığı iddia edilen Tuncay Mollaveisoğlu hakkında, işe gitmediği halde maaş aldığı gerekçesiyle Muğla Valiliği tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kaç danışman bulunduğu, kamuoyunda merak konusu oldu. Son günlerde yaşanan bu olayın üzerinden sosyal medya ve whatsaap ihbar hattımıza birçok mesaj geldi. Vatandaşların merak ettiği husus ise bu danışmanlarda aynı şekilde işe gelmeden maaş mı alıyor? 

Her alanda liyakat vurgusu yapan CHP Genel Merkezi’nin bu duruma bakış açısı da vatandaşlar tarafından yöneltilen bir diğer soru... Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’den tüm danışmanlarını kamuoyuna tanıtmasını isteyen vatandaşlar, “Büyükşehir belediyesi bünyesinde kaç danışman bulunmaktadır?”, “Diğer danışmanlardan işe gelmeden maaş alan var mı?” sorularını da yöneltiyorlar.