FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 02-04-2022 13:13

Işıkdemir, “Ramazan’a ulaşmanın huzurunu yaşıyoruz”

Türk Büro-Sen Fethiye İlçe Temsilcisi Coşkun Işıkdemir, Ramazan ayının başlangıcı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Işıkdemir, “Ramazan’a ulaşmanın huzurunu yaşıyoruz”

 

 

Türk Büro-Sen Fethiye İlçe Temsilcisi Coşkun Işıkdemir, Ramazan ayının başlangıcı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

 

Millet olarak Ramazan’a ulaşmanın mutluluğu içinde olduğumuzu kaydeden Türk Büro-Sen Fethiye İlçe Temsilcisi Coşkun Işıkdemir, “Türk Milleti olarak, bir Ramazan ayına daha ulaşmanın huzurunu yaşıyoruz. Sofraların güzelleştiği, birlik ve beraberliğin arttığı, varlık sahibi olanların yokluk içinde olanları daha iyi anladığı bu maneviyat ayına hala etkilerini hissettiğimiz salgın sürecine rağmen sağlıklı bir şekilde eriştiğimiz için yeni bir sevince kavuştuk. İnsanlarımızı kaynaştıran, toplumumuzu bütünleştiren bu maneviyat, milletçe sahip olduğumuz değerlerin en güzelidir. Bu ayı ibadet ve dua ile geçirerek aile ve akrabalarımız başta olmak üzere dostlarımızı, komşularımızı, çevremizde bulunan yoksul, kimsesiz ve yetimleri unutmadan idrak etmemizin önemli olduğunu vurgulamak gerekmektedir. Onların yanında olduğumuzu, sevinç ve kederlerini, sıkıntılarını paylaşmaya hazır olduğumuzu göstermeliyiz. Bu ay; kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı ve oruç ibadetimizi eda ettiğimiz mukaddes bir aydır. Bu kutsal ayda, yoksul ve yoksun kardeşlerimizin yaralarını sarmak, zengin-fakir, genç-yaşlı demeden aynı sofraya oturmak, aynı saflarda durmak birliğimizi ve beraberliğimizi daha anlamlı hale getirecek, daha da güçlendirecektir” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren Işıkdemir, “Ramazan ayını diğer aylardan ayıran en önemli özelliği oruç ayı olmasıdır. Zira oruç ibadeti, insanlığa sabr-ı cemili öğütleyen, insanlığı teskin eden, kendisiyle hemhal olanları da ihya ederek bir süreliğine hayatın vahşi tüketim kültüründen uzak tutan mühim bir ibadettir.  Üstelik Ramazan ayı, sadece oruç ibadetiyle sınırlı kalmayıp, nafile ibadetleriyle de paylaşmayı, yardımlaşmayı, muhabbeti, sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, Ramazan'ın hakkını vermek üzere herkese öğütler.  Zira Ramazan atmosferi insanların nefislerini dizginleyerek, yumuşamasına ve ahlaki değerler çerçevesinde davranılmasına imkân sağlar. Doğu Türkistan’da, Tuzhurmatu’da, Musul’da, Kerkük’te, Erbil’de, Batı Trakya’da, Orta Avrupa’da velhasıl dünyanın dört bir köşesinde Türk ve Müslüman kardeşlerimiz üzerinde oynanan oyunların bozulması, Müslümanların kan ve gözyaşı üzerine yapılan plan ve projelerin çökmesi, bilerek veya bilmeyerek bu kirli oyunların bir parçası ve piyonu olarak hareket edenlerin gerçekleri görmesi bu mübarek günlerde Yüce Yaradan’dan en büyük dileğimdir” ifadelerini kullandı.

 

Türk Büro-Sen Fethiye İlçe Temsilcisi Coşkun Işıkdemir açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesi, huzurun ve güvenin hâkim olması, dünyanın dört bir yanında süren açlık ve sefaletin son bulması, ülkelere sözde demokrasi getirmek bahanesiyle, masum insanların oluk oluk kanlarının akmasına sebep olanların ve ellerindeki gücü zulme çevirenlerin kahrolması; tüm insanlığın maddi ve manevi manada kurtuluşuna vesile olmasını can-ı gönülden diliyorum.

Yüce Allah’tan güzelliklerle dolu olan bu rahmet ve mağfiret ayında; kalplerimizden sevgiyi, sofralarımızdan bereketi, evlerimizden huzur ve saadeti eksik etmemesini ve bizleri dostluk, barış ve kardeşlik duygularının hâkim olduğu nice güzel günlere kavuşturmasını, tuttuğumuz oruçların ve yaptığımız ibadet ve duaların kabul olmasını niyaz ediyor, başta Türk-İslam alemini, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı tüm sendika mensuplarımızı ve Fethiyeli vatandaşlarımızı en kalbi duygularla selamlıyorum.”