GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-09-2021 18:11   Güncelleme : 02-09-2021 18:11

İlçe Başkanı Çoban, “Seçilmişler kullandıkları üsluba özen göstermeli”

yi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, Fethiye Belediye  Başkanı Alim Karaca’nın geçtiğimiz günlerde karıştığı küfürlü telefon görüşmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Çoban, “Seçilmişlerin ve atanmışların temsil ettiği vatandaşları düşünerek kurdukları cümleye, kullandıkları üsluba ve lisana özen ve ehemmiyet göstermeleri gerekmektedir” ifadelerini kullandı.  

İlçe Başkanı Çoban, “Seçilmişler kullandıkları üsluba özen göstermeli”

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, Fethiye Belediye  Başkanı Alim Karaca’nın geçtiğimiz günlerde karıştığı küfürlü telefon görüşmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Çoban, “Seçilmişlerin ve atanmışların temsil ettiği vatandaşları düşünerek kurdukları cümleye, kullandıkları üsluba ve lisana özen ve ehemmiyet göstermeleri gerekmektedir” ifadelerini kullandı.  

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, geçtiğimiz günlerde Son Periyod 48 Taraftra Grubu kurucularından S.Y. ile yaptığı telefon görüşmesinde sosyal medyada hızla yayılan küfür ve hakaret içerikli telefon görüşmesi ile ilgili açıklamada bulunan İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, yazılı basın açıklaması yaparak videodaki küfür ve hakaret içerikli konuşmanın başkan Karaca’ya yakışmadığını ifade etti.

Çoban açıklamasında, “Son günlerde hiç birimizin tasvip etmediği bir video özellikle sosyal medyada hızla yayılıyor ve Fethiye’nin yanı sıra tüm Türkiye gündemine düştü. İyi Parti olarak Fethiye’yi yöresinde, bölgesinde; Türkiye ve dünyada marka şehir haline getirmek için çalışmalarımıza ve projelerimizi üretmeye devam edeceğiz. Fethiye’nin imajının bu tür olaylarla zedelenmesine müsade etmeyeceğiz. Fethiyelilere de seslenerek; sevgi dilini, kardeşliği, adaleti ve doğruluğu aziz vatandaşlarımız için hakim kılacağız. Adli mercilere intikal eden bir konu hakkında çok fazla yorum yapmayı da uygun bulmuyoruz. Yargının vereceği karardan sonra yine konuy ilişkin açıklamalara bulunacağız” dedi.