MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 28-05-2022 16:08

Gücümüzü Sanattan Alıyoruz temalı resim sergi

Muğla Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğinde, “Gücümüzü Sanattan Alıyoruz” temalı resim sergisi ve klasik müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Gücümüzü Sanattan Alıyoruz temalı resim sergi

 

 

 

Muğla Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü birliğinde, “Gücümüzü Sanattan Alıyoruz” temalı resim sergisi ve klasik müzik dinletisi gerçekleştirildi.

 

Muğla Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından Muğla Müzesinde gerçekleştirilen etkinliğe; İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bünyamin Bozoğlan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammer Cihan, Muğla Müze Müdürü Gülnaz Savran, Muğla Huzurevi sakinleri, Muğla Güzel Sanatlar Lisesi idarecileri, öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

 

Sergi öncesi müze ziyaretinde bulunan Muğla Güzel Sanatlar Lisesi 12. sınıf resim bölümü öğrencilerinin müzede gerçekleştirdikleri resim çalışmaları, 12. sınıf müzik bölümü öğrencilerinin icra ettiği müzik dinletisi eşliğinde sergilendi. Müzedeki sanat eserlerinin tuvale yansıtıldığı “Gücümüzü Sanattan Alıyoruz” Resim Sergisi’nin açılışını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, sergiyi gezerek resimleri yapan öğrencilerden eserleri hakkında tek tek bilgi aldı. Çalışmaları çok beğendiğini ve serginin çok değerli olduğunu ifade eden İl Müdürü Emre Çay, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Sanata ve sanatçıya değer vermenin önemine değinen İl Müdürü Emre Çay, yetişmekte olan sanatçı adaylarını tebrik ederek her konuda desteklerini sürdürmeye devam edeceklerini belirtti.

 

İkramların ve klasik müzik dinletisinin ardından öğrencilere protokol tarafından Katılım Belgeleri takdim edildi. Muğla Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, öğretmenleri koordinasyonunda Muğla Müzesi’ndeki öğrenciler tarafından hazırlanan resimler, hafta boyunca müzede sergilenecek.