MİLAS TÜRK
Giriş Tarihi : 08-06-2022 17:14

Gözlükçüler ve Optisyenler Günü törenle kutlandı

1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü, Ankara’da gerçekleşen törenle kutlandı. Türk Optisyen ve Gözlükçüler Birliği üyeleri programın ardından Anıtkabir’e ziyarette bulundu ve mozoleye çelenk sundu.

Gözlükçüler ve Optisyenler Günü törenle kutlandı

 

 

 

 

1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü, Ankara’da gerçekleşen törenle kutlandı. Türk Optisyen ve Gözlükçüler Birliği üyeleri programın ardından Anıtkabir’e ziyarette bulundu" class="taglink" title="bulundu Haberleri">bulundu ve mozoleye çelenk sundu.

Milas’ta gözlükçülük faaliyetini sürdüren Türk Optistiyen ve Gözlükçüler Birliği Başkan Yardımcısı Levent Akyer; bu yıl 14.’cüsü kutlanan Gözlükçüler ve Optisyenler Günü’nün mesleki konulardaki hedeflerinin belirlendiği dönem olduğunu belirtti. Muğla’yı temsilen bu organizasyonda yer aldığını kaydeden Akyer, sektör olarak karşılaştıkları engeller hakkında istişarelerde bulunduklarını dile getirdi.

 

Türk Optisyen ve Gözlükçüler Birliği Başkan Yardımcısı Levent Akyer yaptığı açıklamada, “Bu yıl 14.’cüsünü idrak ettiğimiz Gözlükçüler ve Optisyenler Günü’nü her zamankinden daha inançlı ve organize bir şekilde kutlamanın mutluluğunu ve kıvancını yaşamaktayız.

1 Haziran bizler için bir kutlama programlarından daha çok mesleki konulardaki hedeflerin belirlendiği; belirlenen hedefler ile aramızdaki iktisadi ve hukuki engellerin tarif edildiği, meslektaşlarımızın mesleki konulara bakış ve dikkatlerinin çekileceği gündür” şeklinde ifadeler kullandı.

 

Açıklamasını sürdüren Akyer, “Anayasa Mahkemesi tarafından TBMM’ne havale edilen birlik ve odalarımızın eksik kalan hukukunun düzenlenmesi ve yine göz ve görme sağlığı hizmetlerinin ticarileşmesini engellemek, sektörümüzdeki tekelleşme ve haksız rekabetin önüne geçilmesi amacıyla taslak metin haline getirilen talep ettiğimiz değişikliklerin Meclis gündemine taşınması konusunda devlet büyüklerimizin emir ve müsaadelerini beklemekteyiz.

Bu süreçte bizlerden desteğini esirgemeyen AK Parti Muğla Milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan ile AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik’e teşekkür ediyorum. Mesleğimiz ve meslektaşlarımız için çok değerli olan bugünün sesimizin duyulduğu; taleplerimizin kabul gördüğü, mesleki sorunlarımızın çözümü için adımların atıldığı bir gün olması dileğiyle. Tüm meslek mensuplarımızın 1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.