FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 26-06-2021 20:17   Güncelleme : 26-06-2021 20:17

Gözde Turizm Merkezinde Çöp Manzaraları

Gözde Turizm Merkezinde Çöp Manzaraları

Dünyanın ve ülkemizin gözde turizm merkezleri arasında yer alan Fethiye’nin Çalış bölgesinde, çöp rezaleti yaşanıyor. Bölgenin en seçkin turizm tesisleri ve sitelerine sadece birkaç metre ötedeki konteynerler ve dışındaki çöplerin, haftalardan bu yana Fethiye Belediyesi görevlileri tarafından alınmadığı belirtildi.

Gün batımı manzarası, denizi ve caretta caretta kaplumbağaları ile ünlü Çalış Plajı’nda son günlerde çöp krizi yaşanıyor. Bölgedeki en talep gören turizm tesislerinin yan tarafındaki koneynerlerindeki çöplerin haftalardır alınmadığı kaydedildi. Durumdan şikayetini dile getiren vatandaşlar, bölgeye görevliler uğramadığı için konteynerlerin dışında da metrelerce uzunlukta çöp biriktiğini söylediler.

Turizm sezonunda bu görüntünün kabul edilebilir bir durum olmadığını vurgulayan çevre sakinleri, Fethiye Belediyesi yetkililerinden sorunun çözülmesi için yardım talebinde bulundular. Çöplerin kötü görüntünün yanı sıra sinek ve kokuya da neden olduğunu hatırlatan vatandaşlar, tatile geldikleri yerde hem çöp sorunu hem de üstyapı çalışmalarıyla karşılaştıklarını aktardılar.