ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 05-07-2021 14:59   Güncelleme : 05-07-2021 14:59

Fethiye’deki tekne kazası ile ilgili olarak soruşturma sürüyor

Fethiye'deki tekne kazasının soruşturması sürüyor

Fethiye’deki tekne kazası ile ilgili olarak soruşturma sürüyor

Geçtiğimiz hafta sonu Fethiye’de içinde 38 kişinin bulunduğu tur teknesinin batması sonucu 1 çocuğun öldüğü, 2 kişinin yaralandığı kazayla ilgili tekne kaptanı gözaltına alındı.

Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Belcekız Plajı’nın 50 metre açıklarında Cumartesi günü batan tur teknesinde Yunus Emre Yılmaz'ın (2) hayatını kaybetmesi ve ölen çocuğun annesi Nazlıhan Nur Yılmaz (34) ile kız kardeşi Ravza'nın (5) yaralanmasıyla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Soruşturma kapsamında tekne kaptanı R.Z’nin, Sahil Güvenlik ekiplerince gözaltına alındığı belirtildi. Meydana gelen kazanın ardından özel bir hastaneye kaldırılan anne Yılmaz'ın Isparta'ya sevk edildiği, küçük kızının ise nakledildiği Fethiye Devlet Hastanesi’nde tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama Kurtarma timine bağlı dalgıçların, batan teknede inceleme gerçekleştirdiği ifade edildi. Dalgıçların teknedeki incelemeleri görüntülenirken; teknenin arka kısmının denizin tabanına oturduğu, başının ise dik vaziyette olduğu görüldü. Kamera kayıtlarında, teknede bulunan masa ve sandalyelerin denize dağıldığı da görülüyor.