FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 30-06-2021 10:36   Güncelleme : 30-06-2021 20:24

Anket sonuçları gerçeği yansıtıyor mu?

Anket sonuçları gerçeği yansıtıyor mu?

Geçtiğimiz günlerde Konsesus Araştırma ve Danışmanlık firması tarafından yapılan anket sonucunda CHP’li Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın oy oranının yüzde 4.7 arttığının belirtilmesi, bazı vatandaşları adeta çileden çıkardı. Sosyal medya hesaplarından trafikte yaşanan tartışmayı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları esnasında Türk Bayrağının yerlere atılması ile birçok bölgede hala bitmeyen projeleri hatırlatan vatandaşlar; anketi yapan şirketin güvenirliğini sorguluyor.

Konsesus Araştırma ve Danışmanlık firması, Fethiye’de halka belediye hizmetlerinden memnun olup olmadıklarını sordu. Ortaya çıkan sonuç ise enterasan... Anketörler tarafından aynı adaylar üzerinde gerçekleştirilen ankette Alim Karaca’nın oy oranının yüzde 52.4 olduğu öğrenilirken; Cumhur İttifakı Adayı Muhittin Kayabaş’ın yüzde 40.6, İyi Parti Adayı Nagihan Bulut’un ise 4.8 şeklinde olduğu kaydedildi. Bazı vatandaşlar duruma sosyal medya hesaplarından tepki gösterdiler.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında trafikte yaşanan tartışmayı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları esnasında Türk Bayrağının yerlere atılması ile Fethiye’nin birçok mahallesinde tamamlanmayan projeleri hatırlatan vatandaşlar; anketi yapan şirketin güvenirliğini ve sonuçların gerçeği yansıtıp yansıtmadığını sorguluyor.

Bazı vatandaşlar sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımda, “Bu anket acaba Fethiye’de mi yapıldı? Kaç kişiye sordular? Yaşanan olaylar ve bitmeyen çalışmalar herkesin gözünün önünde. Çıkan sonuç şaşırtıcı. Resmen algı operasyonu. Ne yapmış da oyu artmış” ifadelerini kullandılar.