ORTACA
Giriş Tarihi : 30-10-2021 16:44   Güncelleme : 30-10-2021 16:44

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ORTACA’DA BÜYÜK COŞKU İLE KUTLANDI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ORTACA’DA BÜYÜK COŞKU İLE KUTLANDI

 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Ortaca Belediyesi  yanında bulunan Demokrasi  ve  Şehitler Meydanında gerçekleştirilen tören ile başladı. Törene Ortaca Kaymakamı Meral Uçar, Kaymakam Adayı Feyza Yılmaz, Garnizon Komutan Vekili Deniz Albay Emre Ahmet İnal, Ortaca Belediye Başkanımız Alim Uzundemir, Cumhuriyet Başsavcısı Emre Genç, MHP Ortaca İlçe Başkanı Kaan Çakır, Ak Parti Ortaca İlçe Başkan Vekili İsmail Kuru, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK’lar, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Tören, Ortaca Kaymakamı Meral Uçar, Garnizon Komutan Vekili Deniz Albay Emre Ahmet İnal, Ortaca Belediye Başkanı  Alim Uzundemir’in törene katılanları selamlaması ile başladı.Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunması İle tören devam etti. Ortaca Kaymakamı Meral Uçar’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmasının ardından ,törene katılan okullar gösterilerini sergiledi . Yapılan gösterilerin ardından geçit töreni yapılarak Cumhuriyet Bayramı gündüz etkinlikleri son buldu.

 

Cumhuriyet Bayramı coşkusunun daha da artması için Ortaca Belediyesine ait gezici yayın aracı ile Ortaca’nın mahallelerinde müzik yayını yapılarak bayrak dağıtıldı.

Ortaca Belediyesi  yanında bulunan Demokrasi ve Şehitler Meydanında gerçekleşen Cumhuriyet Yürüyüşü programı saat 18.30 Ortaca Kaymakamı Meral Uçar, Kaymakam Adayı Feyza Yılmaz, Garnizon Komutan Vekili Deniz Albay Emre Ahmet İnal, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Cumhuriyet Başsavcısı Emre Genç, Protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti. Atatürk Bulvarı, Cengiz Topel Caddesi , Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Bulvarı istikametinde gerçekleşen Cumhuriyet yürüyüşü, Demokrasi ve Şehitler Meydanında Ortaca Belediyesi tarafından gerçekleştirilen havai fişek gösterisi ile son buldu.