FETHİYE
Giriş Tarihi : 05-02-2020 17:19

Fethiye'de su samurlarının ekolojisi araştırılacak.

Fethiye'de su samurlarının ekolojisi araştırılacak.

Fethiye'de su samurlarının ekolojisi araştırılacak.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen "Su Samurlarının Işıklar Ülkesindeki Son Yuvası Akgöl" projeyle su samurlarının ekolojisi araştırılacak.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye önderliğinde Fethiye Turizm, Tanıtımı, Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Hayvan Destek ve Eğitim Derneği (HAYDED) işbirliğinde gerçekleştirilecek projenin tanıtımı toplantısı Devlet Su İşleri Sosyal Tesisleri toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Yanıklar Mahallesi'ndeki Akgöl'e yerleştirilecek fotokapanlarla su samurlarının ekolojisinin inceleneceği proje bir yıl sürecek.

Toplantıda, WWF Türkiye adına konuşma yapan Mustafa Önder Ersin, projenin Türkiye'nin Canı programı kapsamında desteklendiğini söyledi.
Projeyle nesli tehlike altındaki su samurunun korunması ve doğaya tekrar adaptesinin sağlanacağını belirten Ersin, "Sadece bizler değil hep beraber bu projeleri çoğaltmamız gerekiyor. Bu yıl doğa ve insanın tekrar barışmasını slogan olarak kabul ettik. İnşallah bu projemiz de başarıyla sonuçlanacaktır." dedi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Sülün ise tabiata, üzerinde yaşayan insanların saygı duyarsa tabiatın da insanlara daha yaşanabilir bir ortam sağlayacağını dile getirdi.

İnsan elini dokunmamış ekosistem en iyi ekosistem olduğunu vurgulayan Sülün, nesli tehlike altındaki su samurları için Akgöl’ün çok önemli olduğunu kaydetti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA