YAMAÇ PARAŞÜTÜ MESAFE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ.

8. Uluslararası Kültür, Turizm, Tarım ve Doğa Sporları Festivali çerçevesinde, Yaylacık Dağı'ndan 2150 metre yükseklikten 8.Çameli Yamaç Paraşütü Ön Dünya Kupası XC Open Yarışları bugün itibari ile sona erdi .

YEREL - 05-09-2022 10:41 7691 kez okundu.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ MESAFE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ.

 

 

Yaklaşık 2 bin rakımlı Kargın Dağı zirvesinde gerçekleşen yarışlara. 7’günlük maratonda Toplam 520 kilometrelik uçuş gerçekleştirildi. 18 Ülkeden 74 sporcu katıldı. Herhangi bir kaza ya da bir olumsuz durum yaşanmadan çok güzel hava şartlarında Yarışma 3 kategoride . ( Genel klasman, Spor Klasmanı, Takımlar klasmanı) gerçekleştirildi. Yarışmayı 1 haftalık süreç içerisinde On binlerce sporseverler yarışmayı izledi

Türkiye Hava Sporları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı Tecelli Aydın, şampiyonanın 8’incisi gerçekleştirdiklerini söyledi. Yarışmada genel klasmanda GeneL Klasmanda  HADİ  HEDARİ  DOSTFERDİ ( İRAN ) .birinci oldu  Spor Klasmanında  REZİ  LAPACHİSVİLİ  ( GÜRCİSTAN ) 1’inci oldu   Takımlar Klasmanında  CONDOR AİR SPORTS TAKIMI   birinciliği elde etti.

Çameli Taş Konaklar ’da düzenlenen kupa törenine  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik hizmetleri Müdürü Durmuş Cansever,   Denizli Ak Parti  Yerel Yönetimler Başkanı İsmail Balaban ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Durgut, Çameli Kaymakamı Kübra Eroğlu  ,Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan , ilçe Protokolü ,Mahalle Muhtarları, Meclis Üyeleri ,Sporcular  ve vatandaşlar katıldı.

İLÇEMİZE GÜZEL GÜNLER YAŞATTINIZ

Hafta boyunca süren yarışmaların farklı bir atmosfer oluşturduğunu kaydeden Çameli Belediye Başkanı Cengiz  Arslan Yaylacık Dağında gerçekleşen bugünkü uçuşlarda halkımız yoğun ilgi gösterdi Festival Havasında  gibi bir etkinlik oldu.  Yaklaşık bir haftadır gerçekten ilimize, ilçemize ve bölgemize güzel günler yaşattınız, Yaylacık Yamaç Paraşütü pistimizi uluslararası standartlara kazandırmasıyla ilgili güzel projeler yaptık.

2023 YILINDA DÜNYA KUPASINI GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ

 Belevi Mahallemizde bulunan Karadağ uçuş okulu ve pistimizi gerçekleştirmiş olduk. Yarışmaların haricinde de arkadaşlarımız burada belge, kurs verilmesiyle ilgili çalışmalar yapıyorlar.2014 Yılından 2022 Yılına Kadar Yamaç Paraşütü İle İlgili Projelerimizi gerçekleştirdik  Pistimizde Değişiklikler Yaptık 2023 Yılında Cumhuriyetimizin 100.Yılında Dünya Kupasını Çameli’nde Gerçekleştirmek istiyoruz

Paraşütçülerin, coğrafi yapısı itibarıyla yaklaşık 350-500 kilometre mesafeyi uçuşa elverişli, bölge hava sporları için bir merkez olduğunu en güzeli bu yarışmaların herhangi bir sorun yaşanmadan, sağlıkla bitirilmiş olmasıdır

Başkan Arslan Katkılarından  olan başta Sn.Valimiz Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a İl Sağlık Müdürümüz Berna Öztürk, Denizli İl Gençlik Spor Müdürümüze, Türkiye Hava Sporları Federasyonuna,İl Jandarma Komutanlığına ,Meteoroloji Müdürlüğüne ,Orman Bölge Müdürlüğüne ,Ziraat Odası Başkanlığı, THKD  ve Çameli Yerel Eylem Grubu Derneğine ,Güney Ege Kalkınma Ajansı ( GEKA )  Türkiye Hava Sporları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı  Tecelli Aydın ve  Ekibine, Yarışma Organizatörü Akın Gökbulut’a,Kondor  Havacılık Okulu Dora Göksal’a,FAİ Temsilcisi  Jack Fournier ,PWC  Başkanı ( Dünya Kupası ) Goran Dimişkovski’ye  Gece Gündüz Organizasyon süresince sizlere hizmet eden Tüm Personellerimize ve İlçedeki Kurum Personellerine  çok teşekkür ederiz ve Bizleri yalnız bırakmayan AFAD, UMKE, 112 Acil Ekibine ,Kurtarma Ekiplerine Polis ve Jandarma Teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tören dereceye giren pilotlara kupa ve madalyalarını vermesinin ardından sona erdi.

Tören sonrası düşüncelerini dile getiren sporcular da güzel bir organizasyonla gerçekleşen yarışma süreci yaşadıklarını ifade ederek, Çameli Belediyesi’ne sunduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Başkan Aras, Kazan Dijital Haftası’na katıldı

Başkan Aras, Kazan Dijital Haftası’na katıldı

25-09-2022 - YEREL

35 YILDIR GÖKYÜZÜNDE 

35 YILDIR GÖKYÜZÜNDE 

05-09-2022 - YEREL