MSKÜ’nden Yatağan Belediyesine Ziyaret

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sülün, Genel Sekreter Nagehan Durğun ve Yatağan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Kerim Bender, Muğla'nın Yatağan ilçesinde Belediye Başkanı Mustafa Toksöz'ü ziyaret ettiler. Ziyarette, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Kaya da hazır bulundu.

YATAĞAN - 03-03-2023 13:10 1308 kez okundu.

MSKÜ’nden Yatağan Belediyesine Ziyaret

Ziyarette, üniversite heyeti ve belediye yönetimi arasında iş birliği konuları ele alındı. İki kurum arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi ve ortak projelerin hayata geçirilmesi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Rektör Kaçar, üniversitenin Yatağan'daki faaliyetleri hakkında bilgi verirken, Başkan Toksöz de belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aktardı.

Ziyarette ayrıca, üniversite ve belediye yetkilileri arasında öğrencilerin istihdam edilmesi, burs imkanlarının artırılması, yerel kalkınma projelerinin hayata geçirilmesi gibi konular da ele alındı.

Belediye Başkanı Toksöz, üniversite ve belediye arasındaki iş birliğinin önemine değinerek, "Üniversitemizle iş birliği içinde çalışarak, Yatağan'ın kalkınmasına katkı sağlamak istiyoruz. Özellikle öğrencilerimizin istihdam edilmesi, kariyerlerine başlamaları için fırsatlar sunmak istiyoruz" dedi.

Rektör Kaçar da, üniversitenin bölgedeki gelişime katkı sağlamak için çalışmalar yaptığını ve belediye ile iş birliği içinde olmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Okullarda Yangın Farkındalık Eğitimi

Okullarda Yangın Farkındalık Eğitimi

28-05-2023 - YATAĞAN

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nden Kan Bağışı

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nden Kan Bağışı

28-05-2023 - YATAĞAN