KIZILAY VE TSK’DAN KÖYLERE HELİKOPTERLE YARDIM

DEPREM BÖLGESİ - 09-02-2023 19:50 1819 kez okundu.

KIZILAY VE TSK’DAN KÖYLERE HELİKOPTERLE YARDIM

 

Kızılay 10 ili etkileyen şiddetli depremin ardından depremden etkilenen bölgelere intikal ettirdiği personel ve gönüllüleriyle farklı noktalarda bulunan aşevleri, mobil mutfakları ve ikram araçlarıyla her an depremzedelerin yardımına koşarken kırsal kesimlerde bulunan afetzedelere de yardım ulaştırılıyor. 

Kızılay hem mevsim şartları hem de depremin etkisiyle ulaşım güçlüğü çekilen köylere havadan ve karadan yardım ulaştırmayı sürdürüyor. Evleri hasar gördüğü için soğuk havaya rağmen dışarıda kalan vatandaşlar için gıda kolileri hazırlayan Kızılay, bu yardım malzemelerini TSK’nın tahsis ettiği helikopterlerle ve Mehmetçiğin desteği ile köylere ulaştırıyor. 

 

Sıcak Yemek Dağıtımları Devam Ediyor

Kızılay depremden etkilenen bölgelerde 3 aşevi, 11 sahra mutfak, 74 ikram aracı, 29 mobil mutfak ve 3 mobil fırın ile beslenme desteği sağlıyor. Kızılay’ın sahada bulunan aşevleri, mobil mutfakları ve sahra mutfaklarından AFAD’ın kurduğu çadır kentlere, depremzedelerin hizmetine açılan öğrenci yurtlarına, spor salonlarına ve vatandaşların yoğunlukta bulunduğu alanlara sıcak yemek gönderiliyor. Kızılay, afetin 4. gününde toplamda 1.7 milyon kişilik beslenme desteği sağladı.

Kızılay Gönüllüleri Depremzedelerin Yanında

Bugüne kadar yaklaşık 12 bin personel ve gönüllüsünü bölgeye sevk eden Kızılay, depremin dördüncü gününde de insan kaynağı sevkiyatını sürdürüyor. Kızılay personeli ve gönüllüleri afetzedelere verilen beslenme ve barınma desteğinin yanı sıra arama kurtarma ekiplerine de lojistik destek sağlıyor. 

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
“YARINI KODLAYANLAR SOSYAL HAYATA DESTEK” PROJESİNDE İKİNCİ KONTEYNER SINIF   KAHRAMANMARAŞ’TA AÇILDI

“YARINI KODLAYANLAR SOSYAL HAYATA DESTEK” PROJESİNDE İKİNCİ KONTEYNER SINIF KAHRAMANMARAŞ’TA AÇILDI

01-06-2023 - DEPREM BÖLGESİ

En anlamlı bayram hediyesi !

En anlamlı bayram hediyesi !

18-04-2023 - DEPREM BÖLGESİ