DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
SERKAN ÇELİK
SERKAN ÇELİK
Giriş Tarihi : 09-11-2020 01:57

Seküler bir kutlama mı!?

Seküler hareket dinsiz bir toplum inşa etmek için pazarlanan, yeni bir dindir. Şaşırma. “Dinsiz toplum inşa eden nasıl bir din olabilir?” deme! Bilinen ve gerçek olan inanışları ortadan kaldıracak ki kendi dinini empoze edebilsin. Yeni dünya düzenini kendileri şekillendirebilsinler.

Nasıl yapıyorlar?

Dini değerlerin içini boşaltıyorlar asimilasyon yöntemiyle, dinsiz bir toplum yaratıyorlar ve içini boşalttıkları dini değerleri bizlere, “Seküler Kutlama” çerçevesinde eğlence kavramı ederek, kapitalizm ile pazarlıyorlar. 

3 ana unsur var. Asimilasyon, Dinsiz Toplum ve Kapitalizm. Bunların hepsi Seküler Yapı, unsurları. Bu unsurlar kendi içinde bir çok yardımcı “izm” barındırır! Mesela Sosyalizm, bir toplumun inancını ve dinini elinden alır. Sovyetler Birliği örnektir. Hatta Amerika insanlara inanç özgürlüğü sunma altında emperyalistliğini konuşturmuş, Sosyalist Rusya yok olmaktan korkup, “Kızıl Ordu” ve “Komunizm” gibi kavramları dağıtıp, yıktığını söyleyerek rafa kaldırmış, o da ben inanç özgürlüğü veriyorum ilkesine başvurmuştu. Anlatmak istediğim sosyalizm, seküler yapının devlet kurma politikasında siyasi yardımcısıdır. Görüldüğü üzere tüm “izmler” birbirini tamamlıyor. 

Asimile, Dinsiz Toplum ve Kapitalizm’i Örneklendirelim....

Yin Yang vardır, şu toplumlarda “İyilik ve kötülük” kolyesi. Bu Taoizm dininin sembolüdür. Sekülerlik devreye giriyor... İnancın içini boşaltıyorlar, o dini elinden alıyorlar, daha sonra Kapitalizmleri devreye giriyor o dinin sembolü olan Yin Yang’ı, “İyilik ve Kötülük” kolyesi diye pazarlıyorlar. Unutulmaya yüz tutmuş bir inanç, ekonomik katkı sağlıyor, aynı zamanda kolyeyi taşıyan toplum asimileye uğrayıp kültür erezyonuna uğruyor ve inancı ile bağı koparılıyor. Buna bir kaç örnek daha verince daha iyi anlayacaksınız.

Budistlerin, Hinduların ve Jainistlerin meşhur inançlarının ruhani parçası “Yoga Meditasyonu” rahatlama, ruh temizleme gibi yalanlar ile Kapitalizm tarafından pazarlanan en büyük sermayedir. Gördüğüz gibi bir erezyon ve inançtan koparma daha. Adım adım dinsiz toplum ve asimile. Shiva Lotus oturuşunu araştırın. Bir kaç yabancı ünlü Bilim İnsanı; “Yoga’nın insan  bedenine hiç bir faydası yoktur” demesiyle ayağa kalkmışlardı. Kapitalizm tezgahı ifşa olmasın. İşlerine gelmeyince Bilim yalan söylüyor. İşine gelince doğru söylüyor, ters düşünülemez Bilimle. Neyi kast ettim yazının devamında anlarsınız.

Biraz daha geniş bakalım, ufak şeyler o kadar çok ki...

Cadılar Bayramı vardır. Pagan ve Hıristiyan inancına ait. Arkadaşlar bunada el atıyor. Bu sefer Kapitalizm başta rol oynuyor son da değil. Cadılar Bayramı unsurlarını Seküler Kutlama ile devir alıyorlar. Size bu bayramın değerlerini tüm dünyada eğlence amaçlı kutlansın diye pazarlıyorlar. Sizde “eğleniyoruz canım ne olacak?” diye kurban oluyorsunuz. Sonuç ise diğer unsurlar doğuyor. Bir inancın değeri Kapitalist kurbanı olup, asimileye uğruyor, asimilasyon ile dinsiz toplum inşası doğuyor.
Mr. Bean izlerken farkettim. Şaşırmayın; Hani şu meşhur “Elma Şekeri” varya şekerci Amcamlarımızın, Cadılar Bayramı kutlamasının ana sembolüdür. Bakın nasılda bir inanış asimile edilip dünyanın eğlencesi oluyor ve sembolü bize gelenek gibi pazarlanıyor.

Mesela; Paskalya Böreği, Papaz Eriği’de zihinlerimize yerleştirilip, pazarlama terimi olarak kullanıldı.

Asıl darbenim büyüğü geliyor Hıristiyanlara durun...

Hani şu Gregory Takvimi olan Miladi Yılbaşımız varya, Seküler yapı yine Kapitalizm ile onu Hıristiyanlardan çalıyor. Dünyada “Seküler Kutlaması” ile çaldıklarını bir inancın en büyük değerini, kutlamalar, Noel kıyafetleri, çamaşırlar, alkoller vesayire ile eğlence aleti yapıp bize bir tepsiyle sunuyorlar. Hıristiyanlığın içini asimile edip, Dinsiz Toplum üretimine insan kazandırmaya devam ediyorlar. Araştırırsanız, Hıristiyan aleminin hepsi bu durumdan şikayetçi. Bize de diyorlar, “Yılbaşı ile Noel farklı kutlayın”. Canım ne alakası var, Noel kutlamıyoruz, yılın başını kutluyoruz, bir inancın manevi değerleri Seküler akımına uğramış, bizde Kapitalizme katkı olsun diye eğleniyoruz sadece. Aaa ne kadar masumuz...

Hıristiyanlık inancının bu kadar kolay asimilasyona uğramasının sebebi, etkisini yitirmiş ve her Papaz’ın kendi fikir ürünü olmuş din olması.

Sırada Müslümanlık var.

Dünya tarihinde bir çok inanış ve din var. Bu inanç ve özgür din anlayışını sadece İslamiyet asimileye uğratmamıştır. Çünkü ümmetçilik anlayışı vardı ve kendileri asla bu kadar medeni olamadı, yönetmeyi başaramadılar, kuduruklukları bu. Bunların asıl savaşı bizle, diğerlerine olan savaş sadece varlıklarını alıştırmak için araç.

Korkmayın bizim inancımız asimile olmadı ancak toplumumuz asimile edildi. İşte bu kavramları bize Kapitalizm ile pazarlayarak asimilasyon gerçekleşti bizde de.

Peki Müslümanlık asimile olmadı ise bize nasıl zarar verdiler?

“izmler” bize atılan Atom Bombası’dır...

Bizi erezyona uğratıyorlar, kültürümüz, örf ve adetimizden bi haberiz. İnancımızla bağımızı koparıyorlar. Dinsiz toplum inşaa ediyorlar. Uyanık olalım.

Toplumumuz asimile edip, Kuran’ı elinden alarak Seküler anlayışını içimize soktular maalesef. Kuran elimizden şu şekilde alındı. Baktılarki, yaptıkları her ilimsel araştırmada karşılarına Allah ve Kuran’ı çıkıyor. Biz bunu mağlup edemiyoruz ama toplumu kandırabiliriz dediler. Çünkü Kuran hiç bir ilimle çelişmiyor ve sonsuz ilim üretiyordu. Kısa geçeceğim. Newton’a elma düşürüp yer çekimi buldurdular, Edison’a elektrik buldu yaftasını yükleyip Kapitalizmi elektrik pazarlayıp canlandırdılar, Amerika’yı uzaya çıkarıp Hollywood'da hazırlamış olmalarının ifşa edileceği gerçeğini unuttular. Bunları yaparak “Bilim yanılmaz, bilim çelişmez, bilim ne derse doğrudur” algısını kabul ettirdiler. Bilim Adamlarını tanrılaştırıp Bilim Dinini ürettiler. Bize de artık Bilimsellik kavramı ile, Kuranla çelişiyor mu demek yerine Bilimle çelişiyor mu dedirttiler. Çünkü Kuran asimile edilemiyordu.

Hesaplarında olmayan tek şeyde “Gaybı yalnızca Allah’ın bilmesi”(Neml-65) Onlar sadece tahmin edebiliyor ama geleceği göremiyor. Bunun içinde kuduruyorlar. Sekülerizm bir Fransa gibi sömürgecilerin eseridir. Fransa çağın en büyük şeytan destekçisidir. Yaptığı Türk ve Müslüman katliamları, asimilasyonlar onun eseridir. Emperyalist devletlerin hepsi Şeytanın Kuludur. Korkmayın Şeytan geleceği göremiyor. 

Bilim Dini, Sekülerizm, Mitolojiler, “izmler” vesayire hepsinin sonunda ulaşılan Baş Şeytanları “Ra”dır. Güneş sistemi bile Bilim Dininin Tanrı’larıyla isimlendirilmiştir.

Ciltler dolusu kitapla anlatılır bunlar. Ben kısacık farkındalılık yaratmak istedim.

Uyanık olalım. Kültür, örf, adet ve geleneklerimizi hatırlayalım ve yaşayalım yeter. İnancımızdan kopmayalım. Asimileyi önleyelim, dinsiz bir topluma izin vermeyelim. Kapitalizm daha doğrusu “izm” tezgahlarına gelmeyelim artık!

Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. (Enfal-30)
Allah nurunu tamamlayacaktır. (Saff-8)

Serkan Çelik

NELER SÖYLENDİ?
@
SERKAN ÇELİK

SERKAN ÇELİK

DİĞER YAZILARI Seküler bir kutlama mı!? 09-11-2020 01:57
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA