DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Serdar Cemal Hoca İle Başka Boyut
Serdar Cemal Hoca İle Başka Boyut
Giriş Tarihi : 20-01-2022 08:36

Kuran Ayetleriyle Büyü Bozma

Büyü nasıl bozulur diye soran ve bu konuda arayışlara giren kişi hiçbir aracıya ihtiyaç duymadan Kuran surelerini okuyarak büyüyü bozabilirmi ?

 

Bu yazımızda en güvenilir ve emin yol olan Kuran surelerinin okunması ile büyü bozma uygulamalarına değineceğiz. Zira medyumlara giderek çözüm aramak hem maliyetli hem de risklidir. Ayrıca İslam büyü yaptırmayı büyük günahlardan biri olarak kabul ettiği gibi büyüden kurtulmak için medyumlara başvurmayı da hoş görmemektedir.

 

Büyü kendiliğinden nasıl bozulur?

 

Kuran sureleri veya medyumlar dışında bir diğer büyü bozma yolu daha vardır. Bu durum “büyünün kendiliğinden bozulması” şeklindedir.

 

Büyüye maruz kalan kişinin başına ani ve büyük bir olay gelirse bu büyük hadisenin tesiri ile büyü hükümsüz kalabilir.

 

Cinayet, aşk, kaza, doğum, felç geçirme, düğün ve sünnet gibi büyük törenler ile ani bazı afetlerin yaşanması büyüyü kendiliğinden bozar. Çünkü bu olaylar kişilerin ruh dünyaları üzerinde çok derin izler bıraktığı için “gerçeklik kayması”na neden olur ve büyünün tesiri kaybolur.

 

Büyü nasıl bozulur sorusundan önce sorulması gereken soru:Büyü belirtileri nelerdir?

 

Anlamsız yere büyülenmiş olduğu kuruntusuna kapılmak da en az büyüye maruz kalmak kadar tehlikelidir.

 

Kişinin gerçekten büyüye maruz kalıp kalmadığından emin olması gerekir. Bunun yolu da büyü belirtilerinin neler olduğunu bilmekten geçer.

 

İşte büyü belirtilerinin en yaygın görülenleri:

 

Yoğun uyuma isteği

Unutkanlık durumunda artış

Evcil hayvanların saldırgan davranması

Her işte görülen kazalar ve her şeyin ters gitmesi

Konuşma düzeninde bozukluk

Çok sık eşya kaybetme

Aşırı sıkıntı hissi ile sabırsızlık

Ayakkabıların normalden çok daha erken yırtılması

Yanlış kararlarda diretme ve gerçekleri bir türlü görememe

Yukarıdaki belirtilerin birkaç tanesi aynı anda ciddi biçimde görülüyorsa büyü bozma uygulamalarına vakit kaybetmeden geçmek gerekir.

 

Kuran sureleri ile büyü bozma uygulamasına geçmeden önce dikkat edilmesi gerekenler

 

Bütün dualarda olduğu gibi Kuran sureleri ile büyü bozma uygulamasında da mutlaka sureler okunmadan önce abdest alınmalıdır. Abdest alınmadan dualara başlanması doğru değildir.

 

Bazı kaynaklarda dua öncesi 4 rekat namaz kılınması gerektiği ifade edilmektedir. Kastedilen “4 rekatlık nafile namazı”dır. Kılınırsa iyi olur fakat kişi bu namazı eda etmeye fırsat bulamazsa da duanın tesirinde bir değişiklik olmaz.

 

Büyü bozma duasının yapılış zamanı sabah namazı ile gün doğumu arasındaki vakittir. Günün diğer vakitlerinde büyü bozma duasının yapılması doğru değildir.

 

Ayrıca duanın kıbleye dönülmüş, diz çökülmüş, eller semaya açılmış ve yalnız bir ortamda yapılması gerekmektedir.

 

Hangi Kuran suresi ile hangi tür büyüler bozulmaktadır?

 

Her büyü türünün bozulmasına vesile olan Kuran sureleri farklı farklıdır. Hangi surenin hangi büyü türünü bertaraf edeceği ile ilgili şu hususlara dikkat etmek gerekmektedir:

 

Bakara suresini 3 defa okumak

 

Daha çok mal mülk üzerine yapılan büyüleri bozmak üzere okunur. Eğer bir kişinin malına yönelik büyü yapılmışsa o kişi hiçbir ticaretten kazançlı çıkmaz. Bereketsizlik başa bela olur. Kişi bir türlü maddi bakımdan toparlanamaz. İşte böylesi durumlarda Bakara suresinin 3 defa okunması inşallah büyüyü bozar.

 

Rad suresini 3 defa okumak

 

Cinlerin daha doğrusu hüddamların musallat olduğu kişiyi bu beladan kurtarmak için okunan sure. Büyülenen kişi bu duayı okumaya çekinirse kişinin bir yakını da sureyi sesli biçimde 3 defa okuyabilir.

 

Tarık suresini 7 defa okumak

 

Daha çok genç kızlarda görülen ruhsal sıkıntıların giderilmesi amacıyla okunmaktadır. Eğer bir büyü genç kızlara yapılmışsa tesiri çok büyük olur. Çünkü genç kızlar büyü gibi şer güçlere karşı tamamen savunmasızdırlar. Bu sure ile koruyucu bir kalkana sahip olunabilecektir.

 

Rahman suresini 7 defa okumak

 

Özellikle ayırma ve soğutma büyülerini bozmak için okunmaktadır. Nohut büyüsü ve kaşık büyüsü gibi etkili ayrıma büyülerinin tesirini bir anda yok eder. Bu surenin her gün okunması durumunda karı koca arasında eşi görülmemiş bir muhabbet ortamı oluşur.

 

Nas suresini 12 defa okumak

 

Yıldız büyüsü ile tırnak büyüsü gibi bazı büyüler doğrudan doğruya insan ruhunu hedeflemektedir. Bu büyülerin tesirine kapılan kişinin bütün psikolojik durumu altüst olmaktadır. Bu surenin belirtilen sayıda okunması ile inşallah büyünün hiçbir hükmü kalmayacaktır.

 

Büyü bozma yolunda mucizevi bir sure: Felak suresi

 

Bütün İslam tarihi boyunca en sık okunan büyü bozma duası Felak suresidir. Felak suresinin konusu da yine bizzat büyü yaptırmanın kötülüğüdür.

 

Bilindiği üzere Hz. Peygambere bir Yahudi kadın tarafından büyü yapılmış ve büyü malzemesi olan tarak da bir kuyuya atılmıştır. Hz. Ali ve birkaç arkadaşı tarağı bulup sarılı ipleri çözdükçe Hz. Peygamber büyünün tesirinden kurtulmuştur.

 

Bu olay üzerine Felak suresi indirilmiş ve surede büyü yapanların şerrinden Allah’a sığınılması gerektiği vurgulanmıştır.

 

Gerçekten de ister kara büyü olsun ister akça büyü olsun bütün büyü türlerinde Felak suresini okumak çok müspet sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

 

Felak suresinin de diğer surelerde olduğu gibi sabah namazı sonrası okunması gerekmektedir. Surenin okunma adeti ise 23’tür. Yani her kim ki euzubesmele çekip ardından 23 defa Felak suresini okursa inşallah kendisine yapılan her tür büyü o anda hükümsüz kalacaktır.

 

Büyü nasıl bozulur sorusuna İslam alimlerinden bir sure ve bir kutsi cümle okuma ile çözüm reçetesi

 

Pek çok İslam alimi büyünün bozulması için önce 1 defa Felak suresinin okunmasının ardından da 1 defa şu kutsi cümlenin yüksek sesle söylenmesinin çok etkili olacağını buyurmuştur:

 

“Bismillahi la yeddirru maasmihi şeyun fil ardı ve la fis semai ve hüves semiul alim”

 

İslam tarihinde el yazması eserlerde önce Felak suresini okuyup ardından bu cümleyi okuyan ve bu sayede büyüden kurtulan onlarca insanın rivayeti bulunmaktadır.

 

Kur’an-ı Kerim’in en uzun suresi olan Bakara Suresinden bazı ayetleri okumak da büyünün bozulması için çok etkilidir. Özellikle Bakara Suresinin 1-2-3-4-5-163-164-255-256-257-285 ve 286. Ayetlerini okumak büyüleri bozmak için çok büyük bir önem taşır.

 

Al-i İmran Suresi’nin 18-19-26-27 ve 154. Ayeti okumak da bir büyüyü bozmak için gereklidir.

 

Büyüyü bozan bir başka sure de Enam Suresi olmaktadır. Çok kudretli olan bu surenin 17. Ayeti büyüleri bozmak için mutlaka okunmalıdır. Bu surenin büyüyü bozmaya mutlaka etkisi olacaktır.

 

Büyüleri bozmak için okunabilecek surelerin arasında Araf Suresi de bulunmaktadır. Özellikle Araf Suresinin 54-55 ve 56. Ayetleri büyüleri bozmak için etkilidir.

 

Tevbe Suresinin 51-128 ve 129. Ayetleri, Yunus Suresinin 107. Ayeti, Hud suresinin 56. Ayeti, İbrahim Suresinin 12. Ayeti, İsra Suresinin 11-43 ve 110. Ayeti, Mü’minün Suresinin 116-117 ve 118. Ayeti, Ankebüt Suresinin 60. Ayeti, Rum Suresinin 17 ve 18. Ayeti, Fatır Suresinin 2. Ayeti, Yasin Suresinin 83. Ayeti, Saffat Suresinin 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-180-181 ve 182. Ayeti, Fetih Suresinin 27-28 ve 29. Ayeti, Rahman Suresinin 33-34-35 ve 36. Ayeti, Hadid Suresinin ilk 5 ayeti, Haşr Suresinin 21-22-23 ve 24. Ayeti, Cin Suresinin ilk 6 ayetinin tümü, Buruc Suresinin 2-20 ve 21. Ayeti ve İhlas suresi de büyüleri bozmak için okunabilecek sureler arasındadır.

 

Kur’an-ı Kerim’den pek çok sure büyüleri bozmak için çok etkilidir. Bu nedenle doğrudan Kur’an-ı Kerim’i hatim etmek de herhangi bir büyüyü bozmak için yapılabilecek bir harekettir. Eğer Kur’an-ı Kerim’i hatim etmeyip yalnızca bu sureler okunacaksa da mutlaka hem boy hem namaz abdestinin bulunması gerektiği unutulmamalıdır.

NELER SÖYLENDİ?
@
Serdar Cemal Hoca İle Başka Boyut

Serdar Cemal Hoca İle Başka Boyut

DİĞER YAZILARI Ummadığın Yerden Yardım Gelmesi İçin Dua En Yüksek Velilerden Olmak, Daima Allâh-u Te'âlâ'nın Nazarı Önünde Bulunmak Bu Tesbihatı Yapana Kırk Gün Geçmeden Dünyanın İmkanları Kendisine Gelecektir Salavatı Miftahul Rızık (Rızık Anahtarı) Hıdırellez gecesi okunacak dua Maddi ve manevi yükselişte ve refah içinde olmak için salavat Peygamber Efendimizin iftarı Ramazan Ayının Önemi Berâat Gecesi Vazîfeleri En tesirli kısmet açma duası Nebi Sallallahü Aleyhi ve Selleme Salavat-ı Şerife Getirmenin Tarzı -ve Keyfiyeti Faslı Miraç Kandilinde Yapılacak İbadetler: Bir Müslüman için verdiği sözü tutmanın önemi nedir ? Kuran'a El Basmak İşlerin Açılması İçin Dua Receb-i Şerîf’i Sadaka ve Hayırla İhya Etmek Kısa sürede zengin eden dua Ticaretin Artması için okunacak dua İşlerin Açılması İçin Mucize Dualar İşlerin Düzelmesi İçin Dua Evlenmek Hayırlı Eş İçin Dua En Etkili Kısmet Açma Duaları Dükkânınıza müşteri Dolması İçin Dualar Aşık Etme Duası Borçtan kurtulmak için okunacak dualar ( Denenmiş ) Bütün Kısmet Kapılarını Açan Sırlı Dua SALATIN YARARLARI Malın Satılması İçin Dua FAİZ İLE İLGİLİ AYETLER İftira Nedir ? İslamda devlet malını çalmanın cezası Şans Duası Hayır İşlerinde Yarışın ! BEDDUA ETMEK Tütsü Nedir? Evlilikte Aranacak İlk Şart İslam'da Faiz Almak İSLAM'DA TASAVVUF NEDİR? AMENERRASULÜ’NÜN FAZİLETİ 9999 Adet Fetih Suresi 1. Ayeti Kerimesi Okumanın Fazileti Sabah Ezanı Vaktindeki Sır Yemin Kefareti Anne Baba Hakkı Ev ve Ailedeki Büyü ve Cinlerin İptali 29 Ekim Cumhurriyet Bayramı Mesajı Hayra Vesile Olmak Cuma Gecesi ve Dua Ya Hannan Ya Mennan Geçmişde bilmiyerek işlediğimiz kul hakları af olur mu ? Dua Etmek ve Dua Etmenin Önemi İle İlgili Ayetler Sureler Kur'ân Perspektifinden Kadın Şehit ve Şehitlik Ya Baki Entel Baki Ne Demek Resim Yapmak İslam Dininde Ticaret Ahlakı Allah İçin Hizmet Evlenmek Kadermidir ? Rızkın artması ve borçtan kurtulmak için okunacak dualar KURAN VE YÖNETİM Dağılan millet yıkılır. Birleşen millet ayakta kalır. Ledün [bâtın] ilmini nasıl öğrenirim ? İSLAM’DA AHDE VEFANIN ÖNEMİ Resulullah ( s.a.v ) efendimizin vefatı Kudüs siyaset üstü davadır İslâm’da Kadın ve Günümüz Toplumundaki Yeri İslamofobi, kelime anlamı olarak "İslam korkusu" demektir. Milleti Millet Yapan Değerler SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI NE YAPAR Kadir Gecesi ve Fazîletleri İslamda Hıdırellez Yoktur İstiğfar nedir? Dinimizde Ahlak Oruç İbadeti Orucun ve Ramazan ayının fazileti Sakın Allah'ın Merhametinden Ümidini Kesme Zamanlar ve Mekânlar Arasında Üstünlük Farkı ÜÇAYLAR NEDİR? Ismi azam sırlı dua Mutluluğun Formülü Şansın ve Bahtın Açılması İçin Okunacak Dua Sohbet Tiryakisi'nin Ölüm Şekline Bakın İnfak nedir ? İnfak sadece mal ilemi yapılır ? Recep Ayı Önemi Nedir ? Allahu tealada kulunu zikreder Uzun Adam Rızkınız Bollaşması için okunacak ayetler Niyet Amel'den Üstündür Kim Bir Kavme Benzerse Selam Alıp Vermek Seyir Halinde Bir Gemi Çok Mühim Salavat DUA Nefsimizi nasıl terbiye edebiliriz ? Karabiber yağı faydaları En Büyük Nimet İslamın Ölüme Bakışı Müminin Sorumlulukları Rahmani Uyarı ! Selam Vermek ve Almanın faziletleri Mevlid Kandili’nde Yapılacak Duâ ve İbadetler İslam Barış ve Sevgi Dinidir Sen Ölünce Ne Oluyor Bak Alemi Berzah Anne Baba Hakkı Cennet Nasıldır Rabiulevvel İbadetleri Nelerdir En Etkili Şifa Ayetleri Ağlayarak Okudum Birlik Olalım Kuru Üzüm Faydaları İşte Bu Bizim Hikayemiz Davud ( a.s ) Mucizesi Kesinlikle Okumalısınız Salâvat Getirmenin Fazileti Asalet Üzerine Yazılmış Muhteşem Bir Hikaye Eyyub ( a.s ) Hadislerle kolay ve faziletli dualar Vird-i Settar Duası Allah İçin Sevgi 7 Ayet-i Kerime Sırları ve Hikmetleri Bir Tabak İncir Surelerin Fazileti Ahlakı Güzelleştirmek Hayırlısı Neyse O Olsun İki Lahmacuna Satılan Ev Fısıltı yada Taş Bu Dava Hak Davadır Günlük okunacak dualar Gün Birlik Olma Vaktidir En Faziletli 3 salat-ü selam Sinir Otu Çayı Nasiplimisin Kendini Test Et ! Ceviz Kurdu BİR MALI KOLAY VE ACİL SATMAK İÇİN DUALAR.. Sadaka Islamda şehitlik mertebesi Bin hacdan hayırlı amel Rızk bolluk ve bereket için salavat Tebliğ Şeytanın Kirli Oyunu Fakir Çoban Hüseyin Hilmi Bin Saîd Hakka gönlünü,Aklını kurban etmeyenler Her Namazın Arkasından Arefe ve Terviye günü yapılacak ibadetler Teheccüd Namazı 24 temmuz gazeteciler ve basın günü Iyi Müslüman Olmanın Alameti Dünyanın En Fakiri Hz İsa Abdestin Farzları Alternatif Tedavi Kanser ve Limon Kadın Aslında Çok Güçlüdür. Sürekli Yalnız Olmaktan Bıkmıyormusun Gavs,Gavsu'ul AZAM Sıkıntı Gideren Dualar Abdestin Çıktığı Yer Bursadan Kabeyi Seyretti Namazı terk eden küfür önderleriyle olur Bişr-i hafi hz. Namaza hiç bu açıdan baktınız mı ? Seyyid Şeyh Abdülkadir Geylani hz. İmam'ın Muhteşem Vefatı ANNE BABANIN, EVLADA TEVBE VE DUASI NUMEROLOJİ İLE AURA RENGİ SAPTAMA Sahabe Namaza neden subhaneke ile başlarız ? GİZLENEN ŞEYTAN? Şeyh Ali Tantavi'nin kızı anlatıyor Allah Dostlarını Inkar Etmek,Kuranı Inkar Etmek Demektir. Ömür Boyu Duaların Kabulü Için Rızklar Neden Daralır Burçların Esmaları OLMAZI OLDURAN SALAVAT Orucun faydaları Tenhada Allah’ı zikredip gözyaşı döken ki" HANGİ AĞRILARA NE OKUNMALI Niçin Oruç Tutuyoruz?: Ramazan'ın Başlıca Özellikleri Özel Dualar Kadir Gecesi Ne Zaman GELİN GÖNÜLLER YAPALIM SAHABELER Sadakanın adabı Allah'ı Memnun Etmek Kelebek Haklının Hakkı Kendimi sevmeye başladığımda Gönül Rahminden Doğumda ölümde kader Rabbim Bana Kulum Dedi Yaşlılardan Ögütler Heran Allah Bizimle Tüm sıkıntılarımız için güzel bir dua Salavat-ı şerife faziletleri Ben çağrılmayan yere gitmem Bir Torba Şeker Mor soğanın mucizevi etkisi Belalar neden yağıyor Müslüman Bilim Adamları Tövbe duası HASTALARA ŞİFA DUASI Hayırlı Cumalar Fahri kainat efendimiz. Ne kadar çok gazaplandırdık Rabbimizi Yerel Medya'nın Sorunları KABİRDE CESEDİ ÇÜRÜMEYEN İNSANLAR ANA SIRRI, ANA MAKAMI NEDİR? Hz. Muhammed (SAV) Ağlatan Olay ÖZÜMÜZE NASIL DÖNEBİLİRİZ..?
NAMAZ VAKİTLERİ
Advert
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Fethiye'de hizmetlerden memnun musunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Evin halleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA