DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Erkan (Efsane) KAÇMAZ
Erkan (Efsane) KAÇMAZ
Giriş Tarihi : 05-04-2020 00:47
Güncelleme : 05-04-2020 00:58

Farklı Müdür Barış Saylak…

Değerli okurlarımız bugün ilk defa yazacağım köşe yazımla sizlerin huzurunda olurken, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. İlk satırlarımı Barış Saylak Beyefendi’ye ayırmak istedim. Öncelikle saygısını ve nezaketini biz basın mensuplarından esirgemedeği için teşekkür etmek istiyorum. Kendisiyle bugüne kadar hiç muhabbetim olmamıştı. İlk defa Seydikemer’de tanıma fırsatı buldum. Barış Saylak Kimdir diye soranlara Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü. Ancak söylemek isterim ki çok farklı bir müdür. Makam mevki peşinde koşmayan Muğla için hizmet üretmek isteyen bir Müdür.

 

Makama gelip o makamın hakkını vermek çok zordur. Çalışarak, problemleri dinleyerek çözüm arayıp didinmek her baba yiğidin harcı değildir. Neyse konumuza geçelim…

 

Seydikemer’de Sayın Barış Saylak beyfendinin denetlemelerini görüntülemek adına çıktık yola. Basın mensuplarını bilirsiniz, haber peşinde koşturup dururuz. Muğla için önem arzeden bu haberi paylaşmak adına, çekimi yapacağımız noktaya ulaştık. Hazırlıklarımızı yaptık ve beklemeye başladık.

 

Aracıyla gelen Barış beyi arabasından inerken şöyle bir süzdüm. Çünkü zamanında çok koltukta oturup mevkisinin verdiği güçle hareket edenler gördük. Aracından iner inmez etrafına gülücükler atmaya başladı. Allah Allah dedim kendi kendime. Çünkü karşımda açık konuşayım biraz sert birini bekliyordum. Samimi ifadelerle, güzel iltifatlarla yanaştı bize ve selamlaştık. İşte dedim biz böyle bir yüz arıyoruz. Hani şöyle bir durum vardır ya insana ettiğiniz bir tebessüm sizi ona daha çok yaklaştırır. Bendeki izlenim de o an tam böyle oldu. Üreteceğiz diyordu üreteceğiz. Biz devlet olarak çiftçimizin ve yetiştiricilerimizin yanındayız diyordu. Bu cümleler sözlerine dökülürken kendinden okadar emindi ki onu dinleyenlere cesaret veriyordu. Her yeri titizlikle inceledikten sonra, gerekli öğüt ve nasihatlarını verdi ve oradan ayrıldık.

 

Günümüz bitti diye düşünürken Seydikemer’de bulunan Muz sera yetiştiricisini incelemek ve ziyaret etmek üzere Barış bey ile yola düştük yine. Oradaki izlenimlerini de aktardıktan sonra, günün yorgunluğunu sohbet ederek atmaya çalıştık.

Barış Saylak’ı neden sizlerle yazımda paylaşmak istediğim noktaya şimdi geldik. Kafamda akşamın kör karanlığı olmuş dönüş planları yaparken, Sohbet koyulaşmaya başladı ve Muğla gündemine doğru akı verdi. Yapmak istediği projeleri paylaştıkça evet dedim işte budur. Saat gece yarısının bilmem kaçı olmuş ve hala, yorgun düşmüş gözlere, bedene rağmen derdi çiftçi ve yetiştirici. Gür sesiyle konuşması ise ayrı bir sempati kazandırdı bende. “Muğla için üretmeliyiz, üretmeye devam edeceğiz” dedi. Beni kazandığı söz ise “Ben bu koltuğa oturmak için gelmedim hizmet etmek için geldim. Ne makamda ne mevkide gözüm var. Günün birinde koltuğu bıraktığımda arkamdan güzel sözler konuşulsun o bana yeter” dedi. Evet dedim evet Muğla artık aradığı ismi bulmuş. Çalışacak ve üretecek samimi, halkın içinden, dürüst bir müdürümüz var.

Yazımı burada noktalarken şahsım adına Sayın müdürümü tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Yolun açık olsun Müdürüm.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA