DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Serapla Tatlı Sert
Serapla Tatlı Sert
Giriş Tarihi : 10-07-2021 17:34

DALAMAN HAK ETTİĞİ DEĞERİ NASIL KAZANIR?

Benim gözümde Muğla’nın 13 ilçesi birbirinden değerli... Dalaman ise hem havalimanının olması hem geniş plajı ile ayrı bir önem taşıyor. Göcek koyları olarak bilinen, aslında Dalaman’da bulunan koylar var. Dalaman bir anlamda marka değerini Göcek Mahallesi’ne kaptırmış durumda.

Peki bu marka nasıl geri kazanılır. Ne olmalı ki sihirli bir değnek mi olmalı yoksa rant kadrosu ve çöreklenmiş kişi veya kişilerden kurtularak mı? Dalaman’da sadece koylar yok, Abant Gölü’ne taş çıkartacak bir Karagöl de bulunmaktadır. Kaplıcalar, narenciye bahçeleri ve nice diğer güzellikler....  

Geniş bir yelpazesi olan bir ilçe neden markalaşma yolunda adım atamaz. Dalaman, yılda 90 bin yatın yanaştığı koylara sahip. Bu koylar ise 5 işletmecisinin elinde... Burada başka işletmelerin açılmaması adında kapı kapı bakanlıkları gezen işletmeciler, Dalaman’ın gizli sahipleri mi? Dalaman bence birilerine rant açılmasını sağlamak adına kendi marka değerinden kaybediyor.   

Kent konseyleri ve sözde şehir plancıları ne işe yarar. Kent konseyinin asıl amacı şehri güzelliştirmek, marka değerini arttırmak, istihdam ve ilçe ekonomisine katma değer katacak çalışmalar yapar. Ne yazık ki Dalaman rant kadrosunun eline çoktan düşmüş. Marka şehir olmak ve 12 ay turizm yapılan bir bölge olmak kimin umrunda. Şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz gerekiyor. Dalaman’ı daha verimli nasıl tanıtırız? İnanılmaz doğal güzelliklerin yanı sıra havalimanı da Dalaman’da... Köprüden önceki son çıkış. Durum şunu gösteriyor, Dalaman kaybediyor, rant kazanıyor.

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA