DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Erhan Dargeçit
Erhan Dargeçit
Giriş Tarihi : 06-12-2021 14:05

CHP; Murat Kurum; MHP

 

Hafta sonu için birkaç konu dikkatimi çekti. Bunlardan kısa kısa bahsetmek istiyorum.

TÜİK ve CHP’NİN MERSİN MİTİNGİ

TÜİK konusu şöyle; Anamuhalefet Partisi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TÜİK Başkanından randevu istiyor. TÜİK, Anamuhalefet Partisi Genel Başkanına randevu vermiyor. Bu sefer Genel Başkan Kılıçdaroğlu, yanında ekibiyle birlikte TÜİK Başkanlığına gidiyor. Ne yapacağını bilemeyen TÜİK Başkanlığı bu sefer bahçe kapılarını bile kapatıyor. İçeriye almıyor. CHP Heyeti bunun üzerine “TÜİK’in sitesinde bilgi alabilmek için Ankara’da bulunan merkez teşkilatımıza gelinebilir” diye yazdığını hatırlatıyor. Ama yine kapılar duvar… İçeriye alınmayan CHP Genel Başkanı ve yanındaki heyeti TÜİK Merkez Teşkilatı önünde basına bir açıklama yapıyor. Olay kısaca budur.

Anamuhalefet Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TÜİK Başkanı tarafından kabul edilmemesi tamamen yanlış ve demokrasiye aykırı bir uygulamadır. Anamuhalefet Partisi, demokrasilerde en az iktidar partisi kadar önem arz eder. Hatta bazı demokratik ülkelerde iktidar partisinden daha fazla öneme sahiptir. Ve bu ülkedeki bir bürokrat Anamuhalefet Partisi Genel Başkanına randevu vermemektedir. Bunun geçerli bir sebebinin olması ihtimali yoktur. Bu olayın bir yüzüdür.

Gelelim CHP’nin Mersin mitingine. CHP Mersin’de “Milletin Sesi” ismiyle bir miting düzenledi. Mitingde neler konuşuldu, neler söylendi, hangi konulara değinildi konusundan daha çok kaç kişi geldiği konusu ön plana çıktı. Ve de bu mitinge kaç kişinin katıldığı konusu gündem oldu. Bu da bu olayın bir yüzüdür.

Şimdi gelelim iki olayın da diğer yüzüne… Bu olaylarda da görüldüğü üzere artık ülkede gündemini CHP ve Millet İttifakı oluşturur hale geldi. Daha önceleri Ak Parti gündemi oluşturur, CHP de bu gündemin peşine takılırdı. Şimdi bu iş tamamen yön değiştirmiş gözüküyor. Artık gündemi CHP oluşturuyor ve de Ak Parti bu gündemin peşine takılıyor. Ak Parti için asıl sorun burada. Yani gündem oluşturamayan bir Ak Parti şu anda mevcut durumda. Ve de doğru veya yanlış; iyi veya kötü artık vatandaşın ağzında bir CHP, bir Millet İttifakı lafı oturmuş durumda.

CHP kendi siyaseti açısından doğru ve isabetli adımlar atarken, Ak Parti de bence şapkasını öne koyup, nerede hata yaptığını bir düşünmelidir.

MURAT KURUM YÜZ AĞARTMAYA DEVAM EDİYOR

Hafta sonu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı değerli hemşerimiz Murat Kurum Konya’nın ilçelerindeydi. Kulu, Cihanbeyli, Altınekin, Seydişehir, Derebucak, Beyşehir’de bulunan Bakan Kurum gittiği her yerde müthiş bir sevgi seliyle karşılandı. Bence bu ilgi her bakana kısmet olacak bir ilgi değil. Murat Kurum Konya’da seviliyor. Ancak sadece Konya’da değil tüm Türkiye’de çok sevilen bir bakan. Hele ki Ak Parti’nin bu döneminde, tüm ülke tarafından sevilen bir bakan bulmak zorken Murat Kurum’un tüm gittiği yerlerde bu denli ilgiyle ve sevgiyle karşılanması kesinlikle çok önemli. Hatta bu durumdan Ak Parti bir ders de çıkarmalıdır. Yani Ak Parti’nin halktan uzaklaştığı ve parti olarak oy kaybettiği dönemde Murat Kurum’un neden bu kadar sevildiğini, Parti, araştırmalı ve en azından diğer siyasetçilerine de bu yönde çalışmaları konusunda salık vermelidir. Murat Kurum çalışmalarıyla, siyasetiyle, bakanlık yönetimiyle doğru yönde, vatandaşının yanındadır ve vatandaşı da her yerde onun yanında durmaktadır. Ve de tüm ülkede bu denli sevilen bir bakanın bir de hemşerimiz olması göğsümüzü kabartmaktadır.

MHP, KONYA’DA BULUŞTU

“Adım Adım 2023, İl İl Anadolu” sloganıyla illerde toplantılar düzenleyen MHP cumartesi günü de bu toplantıyı Konya Dedeman Otel’de gerçekleştirdi. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Konya Milletvekili Esin Kara, MYK Üyeleri Güzide Çıpan ve Özer Karakayacı’nın katıldığı toplantıya Konya’daki esnaf odası başkanları, memur sendikaları başkanları ve muhtarlar derneği gibi dernek başkanlarından katılanlar oldu.

Konyaspor’un eski bir futbolcusu ve takım kaptanı olan Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın çok ilgi gördüğünü de belirtmeden geçmeyeyim. Ancak çok ilginçtir ki, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı’nın konuşmasının başında salon tamamen dolu iken, konuşmasında enflasyon verilerinin doğruluğunu, TÜİK’in verilerinin doğruluğunu, icra dosyalarının azaldığını anlatırken oda başkanlarının bir kısmının salonu terk etmesi gözlerden kaçmadı.

Bu arada oraya davet edilen Sözcü gazetesinin muhabiri Müslüm Evci’nin, MHP Ereğli ilçe başkanı, hemşerim Musa Yılmaz tarafından salondan çıkartılmaya çalışılıp, tehdit edilmesini de kesinlikle doğru bulmadığımı belirtmek isterim. Müslüm kardeşime de geçmiş olsun dileklerimi buradan iletirim. İl Başkanının davetiyle orada bulunan bir gazetecinin bir ilçe başkanı tarafından kovulmaya çalışılması, örgüt disiplinine de, örgüt bilincine de aykırıdır. Ben inanıyorum ki sevgili hemşerim Musa Yılmaz da bu hatasının farkına varmıştır ve bundan ötürü gereğini yapıp Müslüm’ün gönlünü alacaktır diye düşünmekteyim.

Dostlukla kalın.

NELER SÖYLENDİ?
@
Erhan Dargeçit

Erhan Dargeçit

DİĞER YAZILARI Ramazan ayını yanlış anlamak Seçim barajı yüzde 2 olmalıdır Tıp sektörü ve diğerleri Savaştan spora gündem Artık politikanın şekli değişmeli  Bina inşası değil insanın inşası Gündem olmayacak gündemler Herkes gazeteci oldu Ah şu üniversiteler Asgari ücret ve ekmekte indirim Sendikalar ve MHP muhalefeti Kurtuluş Savaşı ve Millet İttifakı adayları Gazeteciler Hatıra Ormanı ve Ukraynalılar Derneği Konya Kağıt’ın arzı, zam fırsatçılığı ve bakanlar kurulu İslam bir yaşantı biçimidir Atatürk, emperyalizmle mücadelenin adıdır Türkiye kapitalistleşiyor (II) Marketler ve asgari ücret tartışmaları MÜSİAD bu dönem daha farklı Devlet Politikalarını Sağlamlaştırmalıyız (II) Popülizmden, Yağcılığa Konya Kitap Günleri başladı Ülkemizde Olmasa Da Rüşvet Diye Bir Şey Var Parlamenter sistem nasıl güçlenir (II) Parlamenter sistem nasıl güçlenir(I) “Aşı karşıtı eylem” deyip geçmeyin Öğretim yılı başlıyor yine her şey karışık KENTPAR Sorunu Çözülmelidir Uzmansız bir Türkiye isterim PANKOBİRLİK en iyisini yaptı Eylül-ekim ayları memnuniyetsizlik aylarıdır Sağlık Bakanlığı 280 kilonun altında kaldı İnançtan ne anlıyorsunuz? Bugün 30 Ağustos Polise Sahip Çıkmak Vatandaşlık Görevidir Her “Oy”un önemi var Türkiye 1923’ten bu yana ilerlemektedir Dolarla, Euro’yla kira olmaz! Muhalefet kolay olduğu kadar zordur Vakalar ve sema soytarılığı 15 Temmuz’u hafife almayın Kurban bayramı mı, ticareti mi? İttifaklar hareketlenecektir Kanun kaçağı teslim olmuştur Trafik cezalarım Devletime feda olsun İnsan, kültür, sanat ve tarihten oluşur Kim aday olur bilmem ama aday olmayacakları biliyorum Darbenin iyisi olmaz
NAMAZ VAKİTLERİ
Advert
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Fethiye'de hizmetlerden memnun musunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Evin halleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA