DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Erhan Dargeçit
Erhan Dargeçit
Giriş Tarihi : 15-02-2022 13:15

Artık politikanın şekli değişmeli

 

 

Ekonomi konusu Türkiye’nin temel konusudur. Enflasyon yüzde 80’lere çıkmıştır. Türk Parası değer kaybetmektedir. İşsizlik yükselmektedir. İhracat, ithalatın oldukça gerisindedir. Falan filan… Dolayısıyla halkın cebini direk ilgilendiren bu durumlar halkın psikolojisini de etkilemektedir. Durum böyleyken iktidarın çok daha dikkatli olması ve olaylara daha sakince yaklaşması gerekir.

 

Şöyle bir örnek vereyim. CHP, İyi Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti Genel Başkanları bir araya geliyor ve görüşüyorlar. Daha sonra da görüştükleri konuda bir açıklama yapıyorlar. Görüştükleri konu “cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin” yürümediği ve “güçlendirilmiş parlamenter sistem” üzerinde bir anlaşmaya vardıkları konusuymuş.

 

Hemen arkasından AK Partililer art arda açıklama yapmaya başladılar. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Bir politika söylenmiş değil. Söyledikleri tek şey Erdoğan gitsin nasıl giderse gitsin." Demiş.

 

Grup Başkanvekili Mahir Ünal televizyon yayınında konuşmuş. "Geçmişte yüzde 1 oy alan partilerin hükmü yoktu bugün bakıyorsunuz yuvarlak masada anlam kazandı".

 

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu da sosyal medyadan tepki gösterdi, “Fotoğrafı HDP’nin hangi Eşbaşkanı çekti? Sizi sıraya dizen kim?” diye sordu.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Zillet ittifakı ve yancıları kimin pastadan ne kadar pay alacağı derdindedir. CHP ve İyi Parti, HDP’yi siyasi ortaklığa taşımak için sabırsızlanmaktadır." dedi.

 

Ak Partili basın mensupları da farklı değildi. Zafer Şahin toplantı fotoğrafını yayınlayıp “Tayyip Erdoğan sadece Türkiye'yi değil, muhalefeti de değiştirdi, dönüştürdü. 6 siyasiyi bu karede buluşturan da Erdoğan...” diye bir tweet attı.

 

Yani baktığınızda görüyorsunuz ki olayın içeriğine bakan yok. Ak Partililer “Parti yönetimine nasıl hoş görünebilirim, muhalefetin yaptığını nasıl küçümseyebilirim” diyerek parti içerisinde prim yapma derdindeler.

 

Hâlbuki vatandaş Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden memnun değil. Vatandaşlar bu işten bir şey anlamıyorlar. Dolayısıyla da muhalefetin “güçlendirilmiş parlamenter sistemi” diye ortaya koyduğu konuyla ilgileniyor. Ak Partililer olarak eleştirebiliyorsan bunun içeriğini eleştir ki vatandaş ne olduğunu anlasın. Parti yüzde 1’lik mi, bu toplantının içerisinde HDP var mı veya benzeri sorularla vatandaş ilgili değil ki. Vatandaşın gündeminden tamamen kopan bir Ak Parti iler karşı karşıyayız, Ak Partililer bunun farkında değiller mi acaba?

 

Yine TV programları içerisinde maskeli bir program varmış. Bunu yine Ak Partili bazı kişi ve kuruluşlar dile getirdiler. Ve bu program finalini yaparak yayından kaldırılmış. Sosyal medyadaki Ak Partililer bu programdan bahsedene kadar işin doğrusu benim böyle bir programdan haberim yoktu. Bu paylaşımlardan sonra haberim oldu ve programı internetten izledim. Hiç de abartılacak bir şey olmadığı gibi öyle ahlaki değerlerimize, kültürümüze aykırı falan bir program da görmedim ben. Hatta televizyonda bu programdan çok daha saçma sapan ve ahlaki, etik değerlerin dışında bir dünya dizi, program vs. rahatlıkla görülebilir.

 

Artık bu tür işlerle uğraşmak Ak Parti yandaşlarının işi olmamalıdır. Vatandaş eğer bir programı izlemek istiyorsa bırakın izlesin. Eğlenmek istiyorsa bırakın eğlensin. Zaten kalitesiz ve vatandaşın istemeyeceği programlar bir müddet sonra izlenmeyecek ve yayından kalkacaktır. Ama önemli olan vatandaşın gerek siyasette, gerekse sosyal hayatta ne istediğine kulak vermekte yarar var. 2002’de halkla iç içe olan Ak Parti’nin şimdilerde neden bu kadar halktan uzaklaştığının yorumunu değerlendirmek, bence 6 genel başkanın fotoğrafına, birilerine hoş görünmek için espri yapmaktan daha iyidir diye düşünüyorum.

 

Dostlukla kalın.

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Erhan Dargeçit

Erhan Dargeçit

DİĞER YAZILARI Ramazan ayını yanlış anlamak Seçim barajı yüzde 2 olmalıdır Tıp sektörü ve diğerleri Savaştan spora gündem  Bina inşası değil insanın inşası Gündem olmayacak gündemler Herkes gazeteci oldu Ah şu üniversiteler Asgari ücret ve ekmekte indirim CHP; Murat Kurum; MHP Sendikalar ve MHP muhalefeti Kurtuluş Savaşı ve Millet İttifakı adayları Gazeteciler Hatıra Ormanı ve Ukraynalılar Derneği Konya Kağıt’ın arzı, zam fırsatçılığı ve bakanlar kurulu İslam bir yaşantı biçimidir Atatürk, emperyalizmle mücadelenin adıdır Türkiye kapitalistleşiyor (II) Marketler ve asgari ücret tartışmaları MÜSİAD bu dönem daha farklı Devlet Politikalarını Sağlamlaştırmalıyız (II) Popülizmden, Yağcılığa Konya Kitap Günleri başladı Ülkemizde Olmasa Da Rüşvet Diye Bir Şey Var Parlamenter sistem nasıl güçlenir (II) Parlamenter sistem nasıl güçlenir(I) “Aşı karşıtı eylem” deyip geçmeyin Öğretim yılı başlıyor yine her şey karışık KENTPAR Sorunu Çözülmelidir Uzmansız bir Türkiye isterim PANKOBİRLİK en iyisini yaptı Eylül-ekim ayları memnuniyetsizlik aylarıdır Sağlık Bakanlığı 280 kilonun altında kaldı İnançtan ne anlıyorsunuz? Bugün 30 Ağustos Polise Sahip Çıkmak Vatandaşlık Görevidir Her “Oy”un önemi var Türkiye 1923’ten bu yana ilerlemektedir Dolarla, Euro’yla kira olmaz! Muhalefet kolay olduğu kadar zordur Vakalar ve sema soytarılığı 15 Temmuz’u hafife almayın Kurban bayramı mı, ticareti mi? İttifaklar hareketlenecektir Kanun kaçağı teslim olmuştur Trafik cezalarım Devletime feda olsun İnsan, kültür, sanat ve tarihten oluşur Kim aday olur bilmem ama aday olmayacakları biliyorum Darbenin iyisi olmaz
NAMAZ VAKİTLERİ
Advert
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Fethiye'de hizmetlerden memnun musunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Evin halleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA