Eylem Tan “İlham veren hayatlar” programına konuk oldu

MUĞLA TÜRK - 16-05-2022 23:13 1091 kez okundu.

Eylem Tan “İlham veren hayatlar” programına konuk oldu

Eylem Tan “İlham veren hayatlar” programına konuk oldu
Avrupa Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Başkanı Eylem Tan, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, Final Okulları tarafından düzenlenen “İlham veren hayatlar” isimli interaktif programa katıldı.
Engellilerin sorunları ve engelli hakları gibi konularda genel bilgilendirmede bulunan Tan, daha sonra özel gereksinimli bireylerin sorularını yanıtladı.
Sosyal medya üzerinden yayınlanan program, kısa sürede çok sayıda beğeni topladı.
Federasyon Başkanı Eylem Tan, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, programdan çok keyif aldığını ifade etti.
“Avrupa Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Başkanı olarak böylesine güzel bir söyleşi ile ilk programımı yapmak benim için büyük bir keyifti” ifadelerini kullanan Tan, paylaşımında şunları kaydetti:
“‘Hem Sınav Hem Hayat Başarısı’ mottosunu çok sevdiğim Ortaca Final Okullarının, hayat başarısı içinde özel gereksinimli bireylere yaklaşımın altını çizecek bir program hazırlaması, ortaöğretim yaşındaki çocuklara farkındalık kazandırması noktasında çok kıymetli idi. Güzel sorularla özel eğitim hakkında bilgi almak isteyen çokça çocuğun olduğunu görmek de bana ayrıca mutluluk verdi.” 
Başkan Tan, paylaşımında akran zorbalığının önünü kesecek her bir adımın özel gereksinimli bireyler için oldukça önemli olduğuna vurgu yaparak, “Bu da sadece bilgiyle, öğrenmeyle kolayca aşılacak bir durumdan ibaret. Bu hoş programın başta yapımında emeği olan Burcu Ermiş e ve Türkçe Zümresine; ev sahipliği için de Okul Müdürü Şenay Kaya Turan’a çok teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Özel eğitim kurumlarının talepleri ele alındı

Özel eğitim kurumlarının talepleri ele alındı

25-06-2022 - MUĞLA TÜRK

Gönül, “Yalan siyasetiniz yerin dibine girsin”

Gönül, “Yalan siyasetiniz yerin dibine girsin”

22-06-2022 - MUĞLA TÜRK