CHP Yerel Yönetimler Heyeti Muğla’da

SİYASET - 15-06-2022 15:03 932 kez okundu.

CHP Yerel Yönetimler Heyeti Muğla’da


CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Orman Genel Müdürlüğü biliyoruz belli hazırlıklar yaptı. Ama bunun eksik olduğunu da şimdiden tekrar ifade ediyoruz. Eksiklikler bir an önce tamamlanmalı” dedi.
CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, beraberinde Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Antalya Milletvekili Cavit Arı ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut bir dizi ziyaret ve açılış için Muğla’ya geldi.
Partisinin il binasında basın açıklaması yapan Torun, CHP’li belediyelerin bulunduğu illeri ziyaret ederek, belediye başkanları ve örgütleri ile bir araya gelip sorunların çözümüne katkıda bulunmaya çalıştıklarını söyledi.
Vatandaşlarla da görüşüp bu süreç içerisinde belediyelerin daha iyi hizmet verebilmesi, kamuoyu nezdinde de sorunların çözülebilmesi adına sorunları yerinde tespit ettiklerini ifade etti.
Torun, Muğla’da olmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek, “Muğla gerçekten çok özel bir yer. Ülkemin her bir tarafı çok güzel, her bir bölgesi inanılmaz bir coğrafya ama Muğla’nın turizmin, tarımın, ekonominin çok önemli yaşandığı, katma değer oluşturduğu bir bölge. Ama güzelliği kadar bir o kadar da sorunları var.” dedi.
Muğla’nın orman alanlarının çok geniş olduğuna da dikkati çeken Torun, geçen yıl yaşanan orman yangınların çok büyük felaketler ve acılar yaşandığını hatırlattı.
Torun, 29 Temmuz ve 12 Ağustos tarihleri arasında 11 ilçede orman yangını çıktığını, 66 bin 874 hektar orman alanının kaybedildiğini, neredeyse 94 bin futbol sahası kadar alanın yandığını anımsattı.
Bu yangınlarda ülkenin ciğerinin yandığını, ülke olarak bu acıyı herkesin hissettiğini belirten Torun, şöyle devam etti:
“Haziran ayındayız. Yaza girdik. Önümüzdeki günlerde yine sıcaklar artacak. Endişeliyiz. Bakıyoruz, bir paletif çözüm arayışı içindeler. Ama geçen yıl ki hataların yapılmamasını istiyoruz. Artık ciğerimiz yanmasın. Ormanlarımız yanmasın. Bu yaz aylarında yine böyle bir sorunla karşı karşıya kalmayalım. Gereken tedbirler havaysa hava, karaysa kara her türlü tedbir alınsın. Artık mazeret üretmek yerine, taziye dilemek yerine, acıyı paylaşmak yerine bunları yaşamayalım, bunları ortadan kaldıralım. Orman Genel Müdürlüğü biliyoruz belli hazırlıklar yaptı. Ama bunun eksik olduğunu da şimdiden tekrar ifade ediyoruz. Eksiklikler bir an önce tamamlanmalı.”    
Torun, Muğla’nın her geçen gün geliştiğini ve büyüdüğünü, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin olağanüstü çaba içerisinde olduklarını söyledi.
Ülke sorunlarının çözümü noktasında asla umutsuz olmadıklarını belirten Torun, şunları kaydetti:
“Bu ülke sorunlarını çözebilir. Çözebilecek kaynağı da var, insan birikimi de var. Biz sorunlarımızı çözebiliriz. Asla umutsuz değiliz. İnanıyoruz ki bu ülkenin kaynaklarını, liyakatli kadrolarla, adaletten ayrılmadan, hakkı hukuku gözeterek, birinci demokrasiyi inşa ederek çözeceğiz. Asla umutsuz olmayın. Artık dünya ile rekabet edebilen, beyin göçünü tersine çeviren, ülkede geliri adaletli paylaştıran, huzuru ve kucaklaşmayı ortaya koyarak, güzel günlerde buluşacağız. Güzel günler yakın.”

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Gökcan'dan Akca'ya başsağlığı ziyareti

Gökcan'dan Akca'ya başsağlığı ziyareti

05-08-2022 - SİYASET

Muharrem İnce'den, Kılıçdaroğlu'na çok sert suçlama

Muharrem İnce'den, Kılıçdaroğlu'na çok sert suçlama

03-08-2022 - SİYASET