AK Partili Eğilmez’den Milletvekili Alban’a sert tepki

MUĞLA TÜRK - 16-05-2022 18:00 847 kez okundu.

AK Partili Eğilmez’den Milletvekili Alban’a sert tepki

AK Partili Eğilmez’den Milletvekili Alban’a sert tepki:
“TEK BİR KONUT ÜRETMEYEN BELEDİYE BAŞKANLARININ SİYASİ UZANTISI VEKİL”
AK Parti Muğla İl Başkan Yardımcısı Barış Eğilmez, yüksek konut kiralarını meclise taşıyarak, “Memurlar için Muğla’ya acilen kamu lojmanları yapılmalıdır” açıklamasında bulunan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’a tepki gösterdi.
Eğilmez, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Milletvekili Alban’ı sert sözlerle eleştirdi.
“TOKİ BİR KAT DAHA FAZLA YAPMASIN DİYE KIRK TAKLA ATTILAR”
“10’larca yıldır Muğla’yı yönetip, tek bir konut veya tek bir m2 konut arsası üretmeyen belediye başkanlarının siyasi uzantısı vekil, Muğla’daki kiralardan yakınıyor, yersen” ifadelerini kullanan Eğilmez, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
“Belediyenin en temel görevlerindendir konut veya konut arsası üretmek. Ama bırak konut veya arsa üretmeyi, TOKİ bir kat daha fazla yapmasın diye kırk takla attılar zamanında. Öyle de uyanıklar ki, herkes için ucuz veya sosyal konut istemiyor, memura lojman istiyor. Kendi kira rantları az etkilensin diye.”
MİLLETVEKİLİ ALBAN NE DEMİŞTİ?
Artan konut kiralarının ekonomik sıkıntılar yaşayan vatandaşı mağdur ettiği belirten CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “özellikle Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye gibi turizm ilçelerimizdeki kira ücretlerini memur olarak görev yapan yurttaşlarımızın ödeyebilmeleri mümkün değildir. Kira fiyatları neredeyse maaşın yarısına ulaştı” ifadelerini kullanmıştı.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Özel eğitim kurumlarının talepleri ele alındı

Özel eğitim kurumlarının talepleri ele alındı

25-06-2022 - MUĞLA TÜRK

Gönül, “Yalan siyasetiniz yerin dibine girsin”

Gönül, “Yalan siyasetiniz yerin dibine girsin”

22-06-2022 - MUĞLA TÜRK