FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 11-04-2022 14:40

Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu’ndan 2 il birincisi Muğla’yı temsil edecek

Milli Eğitim Bakanlığı ve Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında düzenlenen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası'nın, Muğla İl Finali yapıldı.

Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu’ndan 2 il birincisi Muğla’yı temsil edecek

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) arasında imzalanan birliği protokolü kapsamında düzenlenen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası'nın, Muğla İl Finali yapıldı.

 

Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği 4. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Muğla İl Finali, Muğla Bahçeşehir Kolejinde gerçekleştirildi. Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu Sınıf Öğretmeni Üzeyir Çetin hakem olarak görev aldı.  

 

Öğrencilerin kıyasıya yarıştığı turnuvada İlkokul Kategorisinde Fethiye ilçemizi temsil eden Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu’ndan Alya Düzgün Equilibrio oyunundan İl Birincisi, Sevim Nisa Gök Pentago oyununda İl Birincisi oldu. Her kategoride 1. olan öğrenciler 10-11-12 Haziran 2022 de Diyarbakır'da gerçekleştirilecek olan 4. Akıl ve Zeka Oyunları Türkiye Şampiyonası’nda ilimizi temsil edecekler.

 

Okul Müdürü Bayram Sungur açıklamasında, “Yapılan turnuvada Equilibrio oyununda İl Birincisi olan Alya Düzgün ve Pentago oyununda İl Birincisi olan Sevim Nisa Gök öğrencilerimizi okulum adına tebrik ediyorum. Öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen Sınıf Öğretmenimiz Üzeyir Çetin’e ve ailelerine teşekkür ederim. Öğrencilerime 10-11-12 Haziran 2022 de Diyarbakır'da gerçekleştirilecek olan 4. Akıl ve Zeka Oyunları Türkiye Şampiyonası’nda başarılar dilerim” dedi.