GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2021 12:52   Güncelleme : 11-10-2021 14:11

Yine devlet kurumlarını hedef aldılar

Muğla bölgesinde yayın yapan bir haber sitesi, bazı orman işletme müdürlerine yönelik asılsız eleştirilerde bulundu.

Yine devlet kurumlarını hedef aldılar

Muğla bölgesinde yayın yapan bir haber sitesi, bazı orman işletme müdürlerine yönelik asılsız eleştirilerde bulundu. Geçtiğimiz günlerde Dalaman’daki orman yangınında, orman işletme müdürünün olay yerine bir saat geç geldiğini ileri süren bu medya kuruluşu; basın ilkeleri dışında yaptığı eleştirilerine bir yenisini ekledi.

Geçtiğimiz aylarda eş zamanlı olarak meydana gelen orman yangınlarında gördük ki, tüm ilgililer özverili bir çalışma yürüttü. Devlet ve halk işbirliğinde birçok yangın kısa sürede kontrol altına alındı ve söndürüldü. Görevinin başında olan kurum temsilcilerine bu tür yersiz eleştirilerin yer aldığı haber, tepkilere neden oldu. Bölgemizdeki çıkan orman yangınlarda gece gündüz çalışan, yeri geldiğinde çok az bir uyku ile ormanlık alanlarımızı korumaya çalışan orman teşkilatı; tüm halkımızın takdirini kazanmıştı.

Basın ilkeleri dışına çıkarak, bu haberi hazırlayan kişi veya kişilerin acaba derdi orman mı yoksa orman işletme müdürü mü? Önceki yangınlarda olduğu gibi bu orman yangınında olay yerinde bulunan ve ekiplerini koordine eden müdürlerimiz ile diğer yetkililer; acaba bu eleştirileri hak ediyor mu?

Ülkemiz ve bölgemiz adına çalışan kurum temsilcileri, her zaman özverili bir çalışma içerisinde olmaya devam edecektir. Fakat bu yönde gelen eleştirilere çok da itibar edilmemelidir. Ormanlarımız bizlerin gelecek nesillere bırakacağı en değerli hazinedir. Ağaçlarımızı ve ormanlarımızı, devlet-millet işbirliğinde korumaya devam edeceğiz. Şu da bilinmelidir ki gazetecilik mesleği ilkelerini göz ardı ederek yapılan eleştirileri bir kez daha kınıyoruz.