FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 02-06-2021 16:33   Güncelleme : 02-06-2021 16:33

Yeni dönem eğitimleri Eylül ayında

Yeni dönem eğitimleri Eylül ayında

Yeni dönem eğitimleri Eylül ayında

Fethiye Tazelenme Üniversitesi bahar yarıyılı eğitimleri Mayıs ayı itibarı ile sona erdi. Korona virüsü salgını ile 60 yaş üzeri gruba ülkemizde ilk kez planlı bir müfredatla internet üzerinden eğitim veren Fethiye Tazelenme Üniversitesi Kampüsü’nde bu yıl özel bir müfredat uygulandı.

2 dönem 14 hafta olarak uygulanan müfredatla öncelikli hedef sosyal kısıtlamalar, sokağa çıkma yasakları gibi pandemi döneminin izolasyon önlemlerinden öğrencilerini korumak ve doğru güvenilir bilgiye ulaşmalarını sağlamak olduğu vurgulandı. Ayrıca pandemi döneminin getirdiği olumsuzlukları yoga, beceri, plates, dans, chigong gibi aktivitelerle azaltmak, aynı zamanda öğrencilerinin istekleri doğrultusunda yapılandırılan İngilizce, Almanca, Kültür Sanat gibi derslerle hayat boyu öğrenme faaliyetlerine imkan sağlandı.

Bahar döneminde Almanya, Katar, Kıbrıs, Ankara’daki üniversitelerden ve kentimizde ikamet eden 45 eğitimci; İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Hatay, Ürgüp, Fethiye, Bodrum gibi kentlerden 84 öğrenci derslere katıldı. Fethiye Tazelenme Üniversitesi bir sosyal sorululuk projesi olarak başlayan ve  sürdürüle, kurumsallaşan bir proje oldu.

AB Sivil Düşün Programı kapsamında  faydalı bir model olarak duyurulması kapsamında desteklenen proje kapsamında eğitim çalışmaları dışında sosyal sorumluluk projeleri de hayata geçirildi. Güz döneminde Silkar İlkokulu’nun bir katının sınıflarının iyileştirilmesi ve bilim koridoru oluşturulması projesi, kadın hekimler vakfı ile hayata geçirildi. Ayrıca evde dikilen 5 bin maske Fethiye Belediyesi’ne ulaştırıldı. Bahar döneminde Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme Bölümü öğrencilerinin uygulama mutfağının ankastre ürünleri temin edildi. ayrıca ilçemizde aile sosyal politikalar bakanlığının himayesindeki çocuklara ulaştırmak amacıyla oyuncak hediye edildi.

Yeni dönem eğitimlerinin Eylül ayında üniversitelerin akademik takvimiyle başlayacağını söyleyen Tazelenme Üniversitesi Fethiye Kampüsü Kurucusu Cemil Yavuz kayıt duyurularının sosyal medya sayfalarımızdan ve internet adreslerinden duyurulacağını ifade edildi. Pandemi döneminde projeye ara vermeyerek önemli bir sorumluluk yerine getirdiklerini söyleyen Yavuz; Yürütücüler Gülşen Yeğen, Veysel Yılmaz, koordinatörler Dilek Aykut, Gülşen Yeğen, Sibel Erdem, Aslı Öztoprak, Demet Ulukut, Derya Dağaşan, Öğrenci Temsilcilsi Canan İzmirli ve eğitim programlarına katılarak çok önemli  katkı veren değerli hocalara, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek'e teşekkürlerini sundu.

Muğla ve Fethiye’de yaşlı nüfus oranının ülkemiz ortalamasının üzerinde olduğunu belirten Üniversitesi Fethiye Kampüsü Kurucusu Cemil Yavuz, “Bu proje ile sağlıklı yaşlanma süreçlerini desteklemeyi, kişilerin daha aktif, daha sağlıklı, üretken, arkadaşları ile hayat içinde daha sosyal bir yaşam sürmelerini amaçlıyoruz” dedi.