FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 22-09-2020 00:17   Güncelleme : 22-09-2020 00:26

YELDA EROL GÖKCAN. “ KARAOT PLAJINI YERİNDE İNCELEDİ “

Fethiye’de ziyaretlerine devam eden Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan Karaot plajını yerinde inceledi.

YELDA EROL GÖKCAN. “ KARAOT PLAJINI YERİNDE İNCELEDİ “

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ün de eşlik ettiği ziyarette, Halka ücretsiz olarak açılan Karaot Plajının eşsiz güzelliği ve manzarasında incelemelerde bulunuldu. Gökcan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmelerin sonucunda Fethiye Belediyesi'ne halk Plajı olarak tahsisi yapılan Karaot plajının güzelliğine vurgu yaptı. Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, özellikle Fethiye halkının ve gelen misafirlerin rahat edeceği bir yer haline gelen Karaot plajı hakkında şu açıklamalarda bulundu.

“Fethiye'nin güzel plajı Karaot plajındayız. Biliyorsunuz Karaot Plajı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait olan fakat vatandaşımızın faydalanma anlamında çok kullanamadığı bir plajdı. Özellikle önceki dönem Belediye Başkanı Behçet bey zamanında başlamış olan bir süreci vardı bir ihale süreci vardı. Sonra araya yerel seçimler girdi. Yerel seçimlerden sonra bir müddet daha yeni seçilen başkan ve ondan sonraki süreçte bir bekleme zamanı oldu. Sonraki süreçte Alim Başkan, Fethiye belediye başkanımız sürecin devam ettirilmesi ve bu Karaot plajı'nın Fethiye Belediyesi ne tahsisi ile ilgili bizlerden bir talebi oldu. Bizler de bu talebi Hakkı talebi Tabii ki Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ilettik ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmelerimizin sonucunda da Fethiye halk Plajı olarak kullanılmasına uygun gördük ve Fethiye Belediyesi'ne halk Plajı olarak tahsisi yapıldı. Öncelikle hayırlı uğurlu olsun diyorum. Az önce de gezdik. Müdürümüz de bizi gezdirdi. Gayet de güzel olmuş, keyifli bir yere olmuş. Özellikle Fethiye’li hemşerilerimizin kullanabileceği güzel bir halk Plajı olmuş. Verirken de özellikle de söylemiştik giriş tamamı ile ücretsiz olacak, halk Plajı olacak diye. Müdürümle de görüştük ve giriş ücretsiz olduğunu söylediler. Şezlong dan çok cüzi bir ücret alındığını içerideki yeme-içme fiyatlarının da piyasa ile değerlendirildiğinde son derece makul olduğunu da gördük. Güzel bir tesis olmuş. Açıkçası ben beğendim. Çok da güzel bir ortam sizlerle gördüğünüz. Bu ortama da uygun bir şekilde malzeme kullanılmış. Genel de ahşap ağırlıklı çevreye ve ormana denizin güzel dokusunu bozmayan ahşap ağırlıklı tesis yapılmış. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Öncelikle Fethiye Belediyesi'ne, sonra da Fethiye’li hemşerilerimize. Bundan sonraki süreçte de biliyorsunuz özellikle plajlar ile de ilgili bu desteği vermek istiyoruz. Biraz sonra da samanlıkta C Tipi mesire yerini yerinde göreceğiz. Orası da kaymakamlığa tahsisini yapmıştık. Kaymakamlıktan da Turizm Otelcilik okulu işletmesini yapıyor. Hep birlikte de biraz sonra o Plajı göreceğiz.”

 

 

Devletin Fethiye Belediyesine tahsis ettiği ve bu süreçte önemli katkı sağlayan Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Karaot Plajının açılışına Belediye Başkanı Alim Karaca’nın davet edip etmediği sorusuna;

 

“Açıkcası davet edilmedim. Özellikle de söylemek istiyorum. Edilseydim mutlaka katılırdım. Çünkü gerçekten bu Plajın tahsis edilmesinde Milletvekili olarak katkım olduğunu düşünüyorum. Süreci baştan sona yakından takip ettim. Davet edilseydim katılırdım. Ancak plaj tahsisi yapıldıktan sonra Alim Başkan telefonla arayıp teşekkür etmişti. Tabii ki benim de teşekkür etmesi hoşuma gitti. Ama açılışa da açıkçası bir davet bekliyordum. Davet gelmeyince de bugün Fethiye programı olunca Özellikle de yerinde görmek istedim. Gerçekten güzel bir tesis olmuş, hayırlı uğurlu olsun.” Diye cevap verdi.

 

Serap Ülkü; Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili olarak 13 ilçede 6 belediye farklı Partiden. Parti gözetmeden devlet olarak halk için hizmet getirmeye devam ediyorsunuz ..!

 

Aslında Fethiye'de bugün Fethiye Belediyesi'ne Karaot plajının tahsisinin yapılması buna en güzel örnek. Bugün AK Partili bir Milletvekili olarak Karaot Plajının CHP belediyesine tahsisinde rolüm var. bizzat bakanlık sürecinde takipçisi olduk. Bu da aslında bizim hiçbir belediye gözetmeksizin Parti gözetmeksizin  bölgeye yaptığımız, vatandaşa yaptığımız yatırımın en güzel örneği. Hayırlı uğurlu olsun.

HABER : ERKAN KAÇMAZ