FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 16-05-2022 18:54

Yeğin, “19 Mayıs 1919 tarihi bir dönüm noktasıdır”

Kısa adı TÜRKAV olan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı’nın, Fethiye Şube Başkanı Mustafa Uğur Yeğin; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Yeğin, “19 Mayıs 1919 tarihi bir dönüm noktasıdır”

 

 

Kısa adı TÜRKAV olan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı’nın, Fethiye Şube Başkanı Mustafa Uğur Yeğin; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

 

TÜRKAV Fethiye Şube Başkanı Mustafa Uğur Yeğin, yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“19 Mayıs 1919, aziz vatanımızın işgal ve istilaya uğradığı bir dönemde milliyetçi kahramanların her türlü imkânsızlık içinde, sadece büyük Türk milletinin asaletinden doğan manevi kudretine inanarak mücadeleyi başlattıkları günün adıdır.

 

Bu tarih, Türk milletinin bağımsız yaşama iradesini ortaya koyduğu bir başlangıç; fikir ve karar sahibi Atatürk'ün milli mücadele hedefine giden yoldaki ilk adım, Türk milletinin geleceğine, çağın akışına yön ve şekil veren tarihi bir dönüm noktasıdır.

 

Türk milliyetçiliği bu kutlu yolda milli mücadelenin esası, özü ve vazgeçilmez bir değeri olmuş; milli şuur ve milli vicdan politik bir tutumun bileşkesinde yaşam alanı bularak Cumhuriyetimizin kurulmasına zemin hazırlamıştır.

 

Bağımsızlığımız adına oldukça önemli bir milat olan bu anlamlı günün, geleceğimizin umudu olan gençlerimize armağan edilmesi onlara verilen büyük değerin de bir göstergesidir. Bizler inanıyoruz ki güzel ülkemiz şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerimizin özverili çalışmaları ile daha güzel yarınlara ulaşacaktır.

 

Bugünün ve yarının cevapları, dünde saklıdır. Tarih, ibret almamız ve ders çıkarmamız için beklemektedir. Gençlerimiz çok okuyacak, çok araştıracak, kendilerini geliştirecek ve Türk Milleti’ne faydalı yetişkinler olacaklardır. İnancımız, temennimiz, arzumuz budur. Azimle yürüyene, yol her daim açıktır.

 

Bizlerin de en büyük arzusu, hiç şüphesiz gençlerimizin milli değerlerine bağlı, şuurlu ve özgür düşünceli olarak yetişmeleri, çağın gereklerine uygun bilgiler üreterek insanlığın hizmetine sunmaları ve geleceğin dünyasında söz sahibi olmalarıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, milli mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle yad ediyor, geleceğimizin umudu olan gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.”