MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 31-08-2020 11:37   Güncelleme : 31-08-2020 11:42

Yaşasın Muhteşem Yüzyıl

Çevre Bahane Turunç pınarı koyu  Şahane

Yaşasın Muhteşem Yüzyıl

 

Fethiye’nin önemli koylarından Turunç pınarın da cevre katliamı işlendiği iddia edildi.

Gelen iddialar çevre hassasyeti diyerek  her şeye karşı olan bölge yatırımlarını engellemeye  çalışan kent konseyinin yönetim kurulu üyelerinin, Turunç pınarı koyun da yapılan kaçak yapılaşmayı neden görmezden geldiğini gözler önüne seriyor. Turunç pınarı koyunda bir yıl sureyi ile  film çekilecek  diye izin  alındığı Turizm İl Müdürlüğü imzalı belgede sadece çekim izni verirken nasıl inşaat izni gibi yorumlanıp inşaat  yapılıp  tekneler ile 1 yıl süre ile malzeme taşınır iken  her şeye itiraz eden kent konseyi Fethiye de bu çevre katliamına nasıl göz yumdu?

İddia edilen ünlü bir yapımcının da satın aldığı Turunç pınarı koyunun  plan  yol vs işlerinin kurumlar arası bağlantısını  yaptıgı idda edilen  Birol Keskin’in kacak yapılaşmaya zemin hazırladığı kurum ve daire müdürleri ile bağlantı sağladığı ve ünlü  sinema yapım şirketinin de Fethiye danışmanlığını yaptığı gelen iddalar arasında .

Fethiye Belediyesi’nin malzeme taşıyan gemileri görmediği ve en sonunda yüksek seslerin çıkmasıyla da Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın kaçak  yapı şikayetini müze müdürlüğüne yaptığı iddia ediliyor.

Simdi halkın sesi olarak kamuoyunu aydınlatma adına Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve ekibi 1 yıl boyunca bu katliamı görmedi mi?

 Fethiye de yapılacak projelere birol keskiden destek almadan devam edilince kent konseyinin muhalefetiyle mi karşılaşılıyor

Muğla Turizm İl Müdürlüğü film çekmek için  verdiği iznin doğa katliamına dönüştüğünü hiç mi görmedi ? Filim çekilip çekilmediğini hiç mi kontrol etmedin?

Çok mu geç kalındı?