FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 04-04-2021 14:01   Güncelleme : 04-04-2021 14:01

Yasaktan Kaçtılar JASAT’tan Kaçamadılar

Yasaktan Kaçtılar JASAT’tan Kaçamadılar

Fethiye’de çeşitli konut ve iş yerlerinden  elektronik eşya, hurda malzemesi ve motosiklet  çalan hırsızlar, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz hafta Ovacık Mahallesinde gerçekleşen motosiklet hırsızlığının ardından Fethiye’de Jandarmanın Dedektifleri olarak bilinen Jandarma Suç Araştırma Timlerinin (JASAT) yapmış olduğu titiz çalışmalar sonucunda beyaz brandalı  kamyonet araç yakın takibe alındı. Dört günlük takibin ardından aynı aracın Ölüdeniz bölgesinde görülmesi üzerine, şüphelilerin Karaçulha Mahallesindeki evlerine sabah saatlerinde operasyon gerçekleşti. Operasyonda hırsızlık şüphelileri M.G. ve M.K. yakalanıp göz altına alınırken, üç evden ve bir iş yerinden çaldıkları ev malzemeleri, hurda malzemeleri ve Ovacık bölgesinde çaldıkları motosiklet ele geçirildi ve sahiplerine teslim edildi.

Şüpheliler, M.G. ve M.K. Fethiye İlçe Jandarma Karakolunda yapılan işlemlerinin ardından Fethiye Adliyesine sevk edildi ve tutuklanarak Eşen T Tipi Kapalı Cezaevine sevk edildi.