GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-01-2020 14:14

“Yardım kampanyası ihtiyaç halinde başlatılacak”

Elazığ Sivrice'de Cuma akşamı meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Yatağan ve Seydikemer Belediyelerince yapılan yazılı açıklamada, kendilerine bölgeye ulaşan yardımların yeterli olduğu bilgisinin iletildiği ve ihtiyaç duyulması halinde gerekli yardımların yapılacağı belirtildi.

“Yardım kampanyası ihtiyaç halinde başlatılacak”

Yatağan Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, Elazığ ve Malatya Koordinasyon Merkezleriyle yapılan görüşmelerde, bölgeye ulaşan yardımların yeterli olduğu bilgisinin verildiği ve ihtiyaç duyulması halinde belediye tarafından gerekli yardım kampanyasının başlatılacağı belirtildi.

“İHTİYAÇ DUYULMASI HALİNDE YARDIM TALEBİNDE BULUNACAKLAR”

Deprem sonrasında birçok vatandaştan yardım kampanyası başlatılması yönünde yoğun talep geldiğinin vurgulandığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Sevgili Yatağanlı hemşerilerimiz. Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem sonrası birçok vatandaşımızdan yardım kampanyası başlatılması yönünde yoğun talep almaktayız. Ancak, gerek Elazığ Koordinasyon Merkezi, gerekse Malatya Koordinasyon Merkezi ile her gün düzenli olarak yaptığımız görüşmelerde şu an için bir taleplerinin olmadığı, zira şu ana kadar ulaşan yardımların yeterli olduğu ve ihtiyaç duyulması halinde yardım talebinde bulunacaklarını tarafımıza bildirmişlerdir. Tüm hemşehrilerimize, göstermiş oldukları hassasiyet ve duyarlılık için teşekkür ediyor, ihtiyaç halinde gerekli yardım kampanyasının başlatılacağını ve konunun hassasiyetle takip edildiğinin bilinmesini kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

“KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ”

Seydikemer Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da AFAD ve Deprem Koordinasyon Merkezi ile yapılan görüşmeler sonucunda şu an herhangi bir ihtiyaç olmadığı, ihtiyaç halinde yardım yapacağı belirtildi.

Belediye Başkanı Yakup Otgöz imzalı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Elazığ ve çevresinde meydana gelen depremle ilgili olarak AFAD ve Deprem Koordinasyon Merkezi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda şu an herhangi bir ihtiyaçlarının olmadığını; ihtiyaç olması durumunda geri dönüş yapacaklarını ilettiler. Yanlarında olduğumuz için tüm Seydikemer’e teşekkür ettiler. Biz de Seydikemer olarak depremzedelerin yanında olduğumuzu ihtiyaç halinde yardımlarımızı yapacağımızı ilettik. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile tekrar tüm depremzedelerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”