FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 31-03-2022 20:47   Güncelleme : 31-03-2022 21:06

Verdiği Sözler Havada Kaldı

Verdiği Sözler Havada Kaldı

Verdiği Sözler Havada Kaldı
Bundan 4 yıl önce Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Başkanlığı görevine seçilen Osman Çıralı, şaha kaldıracağını ifade ettiği Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda 4 yıldır adeta sessiz sinemayı oynatıyor. Seçime girerken, şeffaflıktan söz eden ve onlarca projeyi hayata geçireceğini iddia eden Osman Çıralı, verdiği sözlerin birçoğu rafa kalkmış durumda.
4 yıl önce yapılan olağan genel kurul sonrasında FTSO Başkanı olarak seçilen Osman Çıralı, şeffaflık vurgusu yapmasına rağmen; şeffaf olmadığı iddiasıyla oda içerisinde derin çatlaklar oluşmaya başladığı öğrenildi. Babadağ’da Teleferik işletmesini de yapan Güçbirliği Şirketinin ne kadar kazandığı veya harcadığı hususunda rakamları bugüne kadar kamuoyuyla paylaşmayan Çıralı, yine seçim sürecinde söz verdiği projelerin hiçbirisinin hayata geçirilmediği belirtiliyor. 
Tarım ve balıkçılıkta tüm sorunları çözeceğiz diyen Çıralı kruvaziyer liman, körfez temizliği, antik tiyatro, ihtisas mermer, organize sanayi bölgesi gibi uçuk vaadlere de imza atmıştı.  
Görevde olduğu zaman dilimi içerisinde seçim vaadlerini unutan FTSO Başkanı Osman Çıralı, geçen seçim döneminde “Tek dönem adayım” sözü vermişti. Edinilen bilgilere göre çevresine “yine adayım” mesajı veren Osman Çıralı’nın bu davranışı da yoğun eleştirilere maruz kalıyor.